102 4e Afd. 30 September 1954. OVERDRACHT EN OVERNAME VAN GROND LANGS DE CRTJQTJITJSWEG. Aan de Raad, Voor de aanleg van de weg ten zuiden van de Bankastraat is het nodig, dat een strookje grond langs de Cruquiusweg, ter grootte van 180 m- van de provincie wordt overgenomen. Wij hebben ons terzake tot de Hoord- ingenieur-Directeur van de Provinciale Waterstaat gewend. Deze heeft ons bericht gezonden, dat hij, behoudens hogere goedkeuring, geen bezwaar heeft tegen de verkoop aan de gemeente Heemstede van dat gedeelte provinciale grond langs de cruquiusweg, tegen de prijs van 0.75 per m2. Tegelijkertijd vestigde voormelde Hoofdingenieur er de aandacht op, dat het wenselijk zou zijn, dat een strook provinciale grond langs de Cruquius- weg, ter grootte van 155 c.a., welke bij de gemeente in gebruik is als parallelweg en plantsoenstrook, eigendom der gemeente wordt. Voorts stelt hij er prijs op, dat een strookje grond, ter grootte van 38 c.a., dat deel uitmaakt van de asfaltbaan van de Cruquiusweg, door de gemeente aan de provincie in eigendom wordt overgedragen. Deze laatste twee eigendomsovergangen zouden „om niet" kunnen plaats vinden. Onder mededeling, dat de desbetreffende correspondentie, met de daarbq behorende tekeningen, voor U ter inzage liggen en de Commissie voor Openbare Werken zich met een en ander kan verenigen, stellen wij U voor bijgevoegd ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 22 September 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op art. 171, juncto art. 228 der gemeentewet; BESLUIT; Burgemeester en wethouders te machtigen om: le. van de provincie Noordholland te kopen, ter toevoeging aan de open- bare weg, een strook grond, ter grootte van 180 c.a., gelegen langs de Cruquisweg, op bijbehorende tekening in groene kleur aangegeven, tegen de prijs van 0.75 per m2; 2e. van de provincie Noordholland ,,om niet" te aanvaarden een strook grond, ter grootte van 155 c.a., gelegen langs de Cruquiusweg, op bijbehorende tekening in blauwe kleur aangegeven; 3e. aan de provincie Noordholland ,,om niet" over te dragen een strook grond van de Cruquiusweg, ter grootte van 38 c.a., op bijbehorende tekening in rode kleur aangegeven; 4e. de kosten van de sub 2 en 3 aangegeven overdrachten ten laste van de gemeente te nemen; 5e. in de kadastrale aanduiding van de te kopen en te aanvaarden per- celen grond en in de redactie der bepalingen en voorwaarden waar- onder deze overdrachten geschieden, zodanige wijzigingen en aanvul- lingen aan te brengen, als zij nodig zullen oordelen of wel door Gede- puteerde Staten wenselijk mochten worden geacht. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 September 1954. De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 9