111 2e Afd. 28 October 1954. SUBSIDIËRING STICHTING „HET HAARLEMS AVONDLYCEUM". Aan de Raad. Het bestuur der Stichting „Het Haarlems Avondlyceum", gevestigd te Haarlem, heeft ons verzocht te willen bevorderen, dat aan deze m- stelling ten behoeve van de uit onze gemeente afkomstige leerlingen een subsidie uit de gemeentekas wordt toegekend. Genoemde Stichting is in 1953 met medewerking van de gemeente Haarlem tot stand gekomen. Het bestuur wordt door burgbmeester en wethouders van Haarlem benoemd, aan welk college het ook reken- plichtig is. Het bestuur is samengesteld uit personen van verschillende levens- overtuiging, zodat de school leerlingen uit ieder milieu kan aantrekken. De Stichting belast zich met de instandhouding van een avondlyceum, dat voorheen door particulieren in het leven werd geroepen. Het lyceum wordt door ongeveer 180 leerlingen bezocht, waarvan er 21 afkomstig zijn uit Heemstede; het merendeel der leerlingen komt uit Haarlem Deze gemeente verleent slechts subsidie ten behoeve van de aldaar woonachtige leerlingen. Verschillende omliggende gemeenten verlenen even- eens subsidie voor de aldaar wonende leerlingen. Volgens mededeling van het stichtingsbestuur kunnen de in onze ge- meente wonende leerlingen alleen dan tegen dezelfde voorwaarden als de Haarlemse leerlingen toegelaten worden, als ook onze gemeente bereid is haar evenredig aandeel in het exploitatietekort bij te dragen; dit tekort is berekend op ongeveer f 185.per leerling per jaar. Wij zijn van mening, dat het avondlyceum in een wezenlijke behoefte voorziet en tal van leerlingen in de gelegenheid stelt de lessen aan een inrichting voor middelbaar- of voorbereidend hoger onderwijs te volgen, die dat overdag niet kunnen doen. De nodige steun daarbij van gemeente- wege mag dan ook niet worden onthouden. Wij stellen U voor het bovenstaande verzoek in te willigen, waartoe wij U bijgaand ontwerp-besluit aanbieden. Heemstede, 21 Oetober 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede. A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 11