i I J TYv 112 ■ii 2e Afd. 28 October 1954. SCHRIJFMACHINES, WANDVERLICHTING EN TAPE-RECORDER VOOR ST. HENRICUSSCHOOL. Aan de Raad. Wij delen U mede, dat door het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, onder dagtekening van 9 September 1954 een verzoek is ingediend om beschikbaarstelling van gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van: een 9-tal schrijfmachines; een 12-tal opklapbare wandtafeltjes; 3 schrijfmachinetafeltjes; een 15-tal stoelen; wandverlichting en een tape-recorder met 10 bijbehorende banden. Krachtens Uw besluit van 17 December 1953, no. 108 zijn gelden toe- gestaan voor de aanschaffing van 4 schrijfmachines, terwijl de boven- vermelde school reeds 2 schrijfmachines bezat. Thans wordt verzocht om gelden te willen toestaan voor aankoop van 9 schrijfmachines, omdat het aantal leerlingen, dat een cursus in machine- schrijven wil volgen, sterk gestegen is. Indien deze aanvrage wordt ingewilligd, kan, in verband met de grootte van het leslokaal, aan 45 leerlingen, verdeeld over drie ploegen van 15, les worden gegeven. De aanschaffing van de gevraagde tafeltjes en stoeltjes is als een gevolg van bedoelde uitbreiding noodzakelijk, evenals de wandverlichting. Wij zijn van oordeel, dat het aantal leerlingen, dat aan de cursus in machineschrijven deelneemt, de uitbreiding van het materiaal ten volle rechtvaardigt. Ten aanzien van de aanschaffing van een tape-recorder met 10 banden, delen wij U mede, dat deze ook voor de school vele nuttige diensten kan verlenen. Bijzondere voordrachten en lessen, waarnaar in verband met het les- rooster niet alle klassen tegelijk kunnen luisteren, kunnen worden opge- nomen en nu in de ene klas en dan in een andere klas, worden weer- gegeven. Op deze wijze kunnen o.m. litteraire radio-uitzendingen, buiten- gewone gebeurtenissen op nationaal, intemationaal of kerkelijk gebied ter kennis van de leerlingen worden gebracht. Verder kunnen de leerlingen met behulp van een tape-recorder de juiste uitspraak van vreemde talen en een juiste niet-dialectische uitspraak van de eigen taal leren. Naar onze mening behoort ook dit gedeelte van de aanvrage te worden ingewilligd. Het bovenvermeld verzoek voldoet aan de gestelde voorschriften en de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, worden met inwilliging niet overschreden. Wij stellen U voor medewerking te verlenen door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 21 October 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede. A. G. A. van Rappard. I De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 13