115 4e Afd. 28 October 1954. BIJDRAGE IN DE EXPLOITATIE VAN HET MINERVA-THEATER. De Raad der gemeente Heemstede; Overwegende, dat er vöôr 1952 in deze gemeente practisch geen ge- legenheid is geweest voor de ontwikkeling en ontplooiïng van het culturele leven in verschillende vorm, wegens het ontbreken van een daarvoor geschikt gebouw; dat weliswaar reeds vöör 1940 plannen hebben bestaan om door de stichting van een verenigingsgebouw in bedoeld gemis te voorzien, doch dat aan deze plannen door de initiatiefnemers helaas geen uitvoering is gegeven dat door het te waarderen initiatief van een particulier in December 1951 aan de Binnenweg in deze gemeente het Minerva-theater is tot stand gekomen, met welks opening in een reeds lang bestaande behoefte werd voorzien; dat dit theater gelegenheid biedt om het culturele leven in de gemeente tot bloei en ontplooiïng te brengen; dat het zeker geacht kan worden tot de taak van de gemeente te behoren om aan dit streven steun te verlenen, niet alleen moreel maar zo nodig ook financieel; dat het een bekend verschijnsel is, dat de exploitatie van een dergelijk gebouw in de eerste jaren niet direct rendabel kan worden gevoerd; dat het van uitermate groot belang is, dat de exploitatie berust in handen van iemand, die wil medewerken aan opvoering van het culturele peil van filmvertoningen, voorstellingen e.d. dat deze omstandigheden het wettigen, dat in de kosten van de exploi- tatie uit de gemeentekas een bijdrage wordt verleend; gehoord het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: aan P. A. M. Hoogeveen te Bloemendaal, in zijn hoedanigheid van eigenaar- exploitant van het Minerva-theater in deze gemeente, in de kosten van exploitatie van dat theater ten laste van het dienstjaar 1954 een bijdrage uit de gemeentekas te verlenen van 7500.zulks onder nader door burgemeester en wethouders te stellen voorwaarden. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 October 1954. De secretaris, woorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 19