116 2e Afd. 28 October 1954. GELDLENING 500.000,- De Raad der gemeente Heemstede; gehoord het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de artikelen 170 en 228 der Gemeentewet; BESLUIT: ten laste der gemeente Heemstede een geldlening aan te gaan groot /500.000.tegen een koers van 100 op te nemen op 15 November 1954 en verder op de grondslag van de navolgende voorwaarden 1. De gemeente verbindt zich om over het onafgeloste bedrag der lening een rente te betalen, berekend naar drie en drie achtste procent per jaar, vervallende in half jaarlijkse termijnen telkens op 15 Mei en 15 Novembér, voor het eerst op 15 Mei 1955 over het alsdan ver- schenen tijdvak, te rekenen vanaf de datum van uitbetaling der gelden. 2. De gemeente verbindt zich om het bedrag der lening pari terug te betalen in veertig jaarlijkse termijnen, telkens op 15 November, te beginnen op 15 November 1955, t.w. in de jaren 1955 t/m 1994 12.500.per jaar. 3. Van 15 November 1964 tot 15 November 1969 heeft de gemeente het recht op de aflossingsverschijndata met inachtneming van een op- zegtermijn van 3 maanden, meer dan de sub 3 genoemde jaarlijkse bedragen af te lossen, of wel tot gehele aflossing over te gaan, doch moet zij, wanneer van dit recht gebruik wordt gemaakt, over en tegelijk met hetgeen boven de onder 2 genoemde bedragen wordt afgelost IV2 extra betalen. 4. Op of na 15 November 1969 is het de gemeente geoorloofd op de aflossingsverschijndata met inachtneming van een opzeggingstermijn van 3 maanden, het restant der lening geheel of gedeeltelijk af te lossen, onder betaling van een vergoeding van 1 voor deze ver- vroegde aflossing. Vöör 15 November 1964 zal dus geen vervroegde of versterkte aflossing plaatsvinden. 5. Alle betalingen zullen zonder kosten voor de geldgeefster worden gedaan te haren kantore te Amsterdam of daar waar de geldgeefster dit zal bepalen, terwijl geen kwijting zal kunnen worden gevorderd voor en aleer de verschuldigde bedragen in het bezit van de geld- geefster zijn. 6. Indien enige termijn van rente en/of aflossing niet op de verschijndag als bovenomschreven mocht zijn betaald, dan vermeerdert het niet- betaalde bedrag met een boete van per maand, een ingetreden maand voor een volle gerekend en wordt al het verschuldigde ter- stond en ineens opvorderbaar. De gemeente zal ingebreke zijn door het enkel verloop van de bepaalde termijn zonder ingebrekestelling. De geldgeefster blijft daarenboven geheel vrij, indien enige voor rente en/of aflossing verschuldigde som niet op de bepaalde tijd mocht worden betaald, onverwijld alle zodanige maatregelen te nemen tot behoud van hare rechten of tot verhaal van hare vordering als de wet te harer beschikking stelt en haar nodig of nuttig zullen voorkomen. 7. Op verzoek van de geldgeefster zal de gemeente jaarlijks vôör of op 15 Januari een door de geldgeefster te verschaffen saldo-biljet ver- meldend het op ultimo December daaraan voorafgaand aan haar nog

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 21