B Y\ täïi T>> 7 117 4e Afd. 28 October 1954. 3e WIJZIGING VAN DE VEKORDENING OP DE WINKELSLUITING. Aan de Raad, Krachtens artikel 4, eerste lid sub b der verordening op de winkel- sluiting dezer gemeente is het verboden op Dinsdag na 13 uur een winkel voor het publiek geopend te hebben, waar uitsluitend of in hoofdzaak het bedrijf van dames- of herenkapper pleegt te worden uitgeoefend. Blijkens een door de vakraad voor het kappersbedrijf ingezonden adres ondervinden de kappersbedrijven van dit verbod moeilijkheden omdat, waar het verbod, volgens het 2e lid van artikel 4 der winkelsluitingswet, o.m. niet geldt voor de weken waarin Nieuwjaarsdag, Tweede Paasdag, Hemelvaartsdag, Tweede Pinksterdag, Eerste Kerstdag, Tweede Kerstdag vallen, of waarin een nationale feestdag op een andere werkdag dan Dins- dag valt, de kappersbedrijven in de week vôôr die feestdagen op Dinsdag gesloten moeten zrjn en het publiek zich juist in die week extra laat kappen. Teneinde aan het gegronde bezwaar van de vakraad voor het kappers- bedrijf tegemoet te komen, bieden wij U hierbij een ontwerp-besluit tot wijziging van de verordening op de winkelsluiting aan, als gevolg waar- van de verplichte winkelsluiting op Dinsdag na 13 uur voor de kappers- zaken in de week, voorafgaande aan de Tweede Paasdag, de Tweede Pinksterdag, een nationale feestdag wanneer deze op een Maandag valt, en in de week, voorafgaande aan de Eerste Kerstdag, wanneer deze op een Maandag of een Dinsdag valt, zal komen te vervallen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken en de Bedrijfsunie van de Samenwerkende Organisaties van Handels- en Kantoorbedienden hebben, desgevraagd medegedeeld, tegen de voorge- nomen wijziging geen bezwaar te hebben. De plaatselijke kappers stem- men er eenparig mee in. Aan het in bovenvermeld adres van de vakraad voor het kappersbedrijf gedane verzoek om te bepalen dat de verplichte Dinsdagmiddagsluiting wel zal gelden in de week, volgende op de feestdagen, kan niet voldaan worden, omdat artikel 4 der winkelsluitingswet deze openstelling regelt en niet de bevoegdheid is gegeven, daarvan bij raadsbesluit af te wijken. Heemstede, 21 October 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De Secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 23