118 4e Afd. 28 October 1954. INSTELLEN VAN EEN BECHTSVOKDEKING. De Raad der gemeente Heemstede; overwegende, dat op 8 October 1953, bij de verwijdering uit het wandel- bos Groenendaal van de afbraak, afkomstig van de gebouwen van de tentoonstelling „Flora 1953" een hardstenen hekpaal aan de uitgang van Groenendaal aan de Herenweg in het verlengde van de Torenlaan, is ver- nield door een aanrijding met een bulldozer, getrokken door een aan de firma B. Griekspoor Zonen te Hillegom in eigendom toebehorende vrachtauto; dat de kosten van herstel van de paal met jjzeren hek en tijdelijke voor- zieningen en toezicht f 832.11 hebben bedragen, welke kosten na het gereedkomen van het herstel, aan de firma Griekspoor in rekening werden gebracht; dat de verzekeringsmaatschappij van genoemde firma haar aansprake- lijkheid voor deze schade heeft afgewezen; dat de firma Griekspoor, ondanks herhaalde aanmaningen, de schade- rekening niet heeft voldaan dat uit het door de rechtskundige der gemeente, Mr. H. J. Pot, advocaat en procureur te Heemstede, hierover uitgebracht advies blijkt, dat een gerechtelijke vordering van de gemeente tegen de firma Griekspoor tot invordering van het vermelde bedrag, naar zijn mening, een goede kans van slagen heeft; gelet op artikel 177, le lid der Gemeentewet; bij de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem tegen de firma B. Griek- spoor Zonen te Hillegom een rechtsvordering in te stellen tot betaling aan de gemeente Heemstede van de kosten van het herstellen van de door een bulldozer van voormelde firma aan een hekpaal bij de uitgang van Groenendaal aan de Herenweg in het verlengde van de Torenlaan toe- gebrachte schade, tot een bedrag van f 832.11, met de wettelijke interessen van dat bedrag van 7 October 1954 af. BESLUIT; Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 October 1954. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 25