107 28 October 1954. de bezetting' dan geringer is, maar met die telefonische boodschap is de motorbrigade nog niet ter plaatse aanwezig. Die rijdt elders rond zonder van het ongeval iets af te weten. De moeder-installatie voor de mobilofoon is reeds in het bureau aanwezig, zodat het daardoor mogelijk is met be- trekkelijk geringe kosten de beide motoren van een installatie te voor- zien, waardoor deze vanaf het bureau steeds bereikbaar zijn en naar de plaats van een ongeval kunnen worden gedirigeerd. Dan is vakkundig personeel in korte tijd aanwezig om het onderzoek, waarvoor het speciaal is opgeleid, ter hand te nemen. Dit is niet alleen van belang voor de moge- lijk gepleegde verkeersovertreding, maar ook voor de eventueel daarbij getroffen slachtoffers. Wij zijn dan ook van mening, dat deze uitgave ten volle verantwoord is. Dit is zeker het geval nu voldaan wordt aan een wenk van de Minister om het tekoi t aan mankracht door technische hulpmiddelen op te vangen. Ook voor ongevallen, welke niet uit het verkeer voortvloeien, het na- gaan van als verdacht uitziende en door het publiek gesignaleerde per- sonen, bij ernstige baldadigheid, bij brand, diefstal e.d. kan het bezit van een installatie op de motoren van veel nut zijn. Ditzelfde geldt bij verkeersophopingen, waarbij indien de verkeers- politie daarvan kennis draagt, per mobilofoon politieversterking aan het bureau kan worden aangevraagd. In veel gemeenten ging men reeds tot invoering van dit moderne hulp- middel over. Wij noemen U daarvoor o.a. Beverwijk, Bloemendaal, Haar- lem, Nieuwer Amstel, Velsen, Zaandam en Zandvoort. Een overzicht hier- van ligt voor U ter inzage. De ervaring, die men er elders mee opgedaan heeft, is allerwege gun- stig. Het is een hulpmiddel waarvan een steeds drukker gebruik wordt gemaakt, omdat daardoor efficiënter kan worden gewerkt. Bovendien zijn de jaarlijkse kapitaallasten zo gering, terwijl er een gerede kans is dat het Rijk die zal gaan dragen, dat zich slechts een enkel schrijnend geval in de gemeente behoeft voor te doen om de uitgave allerszins verdedigbaar te maken. Door Philips zal een standaardmodel in de handel worden gebracht, wat geschikt is om te gebruiken voor de motoren met zijspan. Om de genoemde redenen is het gewenst deze apparaten tijdig te bestellen. Wij vertrouwen daarom dat Uw college alsnog bereid zal zijn het be- oogde crediet beschikbaar te stellen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien een nader voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 29 Sep- tember 1954; burgemeester en wethouders een crediet te verlenen van 3000.voor de aanschaffing van mobilofooninstallaties ten behoeve van de beide motorrijwielen van de politie en dit bedrag in vijf jaren ten laste van de gewone dienst af te schrijven. De secretaris, T. M. Schelling. Heemstede, 29 September 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De burgemeester, A. G. A. van Rappard. BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 October 1954. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 3