110 2e Afd. 28 October 1954. HUURVERGOEDING BIJZONDERE SCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. Aan de Raad. Het College van Gemachtlgden van de school voor bultengewoon lager onderwijs, verbonden aan de inrichting van de Christelijke Vereniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte ,,Meer en Bosch", alhier, heeft verzocht voor de te bouwen drie houten schoollokalen ook een huurvergoeding te willen toekennen. Deze noodlokalen zijn nodig in verband met het tekort aan school- ruimte en om een betere selectering van de leerlingen mogelijk te maken. De hoofdinspecteur van het buitengewoon lager onderwijs kan zich met deze uitbrciding van schoolruimte verenigen. Op ons voorstel van 10 Mei 1950 is krachtens Uw besluit van 23 Mei 1950, no. 38 voor de toen in gebruik zijnde schoollokalen een huur- vergoeding toegekend tot een maximum bedrag van 2250. Bij Uw besluit van 1 Maart 1951, no. 22 is het bedrag van 2250. verhoogd tot 4387.18, omdat een uitbreiding van de schoolruimte had plaats gehad. De huurvergoeding voor deze uitbreiding (nieuwbouw) is berekend naar de rente van gestorte waarborgsommen voor de onder de werking van de Lager-onderwijswet 1920 tot stand gekomen scholen volgens art. 79 der wet, welke rente in voorkomende gevallen op grond van het bepaalde in art. 84 ook geldt voor z.g. ingebouwde scholen. Het principe van huurvergoeding ten behoeve van de ,,Meer en Bosch- school" is derhalve reeds in 1950 aanvaard. De bouwkosten van de drie noodlokalen zijn geschat op 33039. terwijl de huurvergoeding hiervoor rond 1190.per jaar zal bedragen. Op grond van de op 1 Januari 1954 in werking getreden verordening ,,buitengewoon lager onderwijs Noordholland" is voor bovengenoemde lokalen aan die provincie eveneens een huurvergoeding gevraagd; een beslissing hierop is nog niet bekend. Mocht de provincie een vergoeding toekennen, dan behoort deze in mindering te komen op die van onze gemeente. Wij stellen U voor bovenvermeld verzoek in te willigen door vast- stelling van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 21 October 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede. A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 9