3 FEB 1955 No 2e Afd. BEGBOTINGEN 1955. Aan de Raad, Hierbii hebben wij de eer Uw college de ontwerp-gemeentebegroting voor het jaar 1955, met de daarbij behorende ontwerp-begrotmgen voor de bedriiven en diensten, ter vaststelling aan te bieden. Door verschiiiende omstandigheden kwamen de vereiste pS^ens voor Hp samenstelline der begroting later in ons bezit dan wij aanvanke.j hadden mogen verwachten. Niettemin zijn wij er in geslaagd om deze begroting bijna IV2 maand vroeger te doen verschijnen dan die voor 1954. Ons streven blijft er op gericht tot een nog tijdiger behandeling begrotingen te komen e„ wj hebben goede grond te veiwachten dat een volgend jaar de behandeiing weder eerder zal kunnen piaats hebben dan ^ln^de iaren 1953 en 1954 was het nodig voor het sluitend maken dei begroting te beschikken over een gedeeite van de saldi-reserve tot een bedrag van respectievelijk 75.000,- en 100.000,— Het verheugt ons U te kunnen mededeien dat het mogeiijk gebieken is de begrotmg vooi het iaar 1955 te doen siuiten zonder dat daarvoor de reserves behoefden te worden aangesproken. Verschillende hierna te bespreken factoren heb- ben dit gunstige resultaat mogelijk gemaakt. Aan inkomsten en uitgaven geeft deze begroting een hedrag aan van /3.866.733,92, benevens /1.765.302,62' voor het hoofdstuk „Verrekenmgen (XOp' de post van onvoorziene uitgaven is een bedrag geraarnd van 91.542,46, waaronder een bedrag van 44.000,— voor rente en afschi ij- ving op nieuwe kapitaalswerken, voor de uitvoering waarvan U zo moge- lijk in het begrotingsjaar voorstellen zuilen worden gedaan, alsmede /15.000,voor exploitatiekosten van de riooiwaterzuivermgsinncht g over een gedeelte van het jaar. Voor verdere aanvuiiing resteert dan nog een bedrag Deze post zal echter nog met een bedrag van ^'-^^fbedrhf hoogd ais gevolg van een vermindering der opslagkosten van het bedrj voor Openbare Werken voor leveringen door derden. Zoals steeds gebruikelijk is geweest geven wij U ook thans hieronder een toelichting op bepaalde onderdelen van de begrotmg. Financiële verhouding tussen het Bijk en de gemeenten. Het wetsontwerp tot regeling der financiële verhouding tussen het Rijk en de gemeenten voor de jaren 1953 tot en met 1957 heeft, op het moment dat wij dit schrijven, de TWeede Kamer der Staten-Generaal gepasseerd. Overeenkomstig de door de Minister van Bmnenlandse Zakcn gegcven richtlijnen is er bij de desbetreffende ramingen op Hoofdstuk XI van uitgegaan dat genoemd ontwerp tot wet verheven wordt. In het systeem voor de-berekening van het basisbedrag per»woner voor de aigemene uitkering uit het gemeentefonds îs bij de behandel g van het wetsontwerp in de Tweede Kamer geen wijziging gekomen, welke voor onze gemeente van belang is. Dit basisbedrag îs ei P gebleven op /21,30 per inwoner. De Minister heeft bij circuiaire med - gedeeld, dat voor 1955 deze uitkering kan worden geraamd op128 A van het basisbedrag. Voor 1954 was dit percentage aanvankeiijk bepaaid op 120 In de begroting voor dat jaar werd eehter geen rekenmg gehouden met het complex van regelingen met betrekking tot de huurverhogmg en de beiastingherziening. In verband met deze lastenvermeerdermg voor de gemeenten werd het uitkeringspercentage voor dat jaar achteraf be- paald op 126. Helaas bieek deze verhoogde uitkering opmeuw geen gelyke

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 1