Rioolwaterzuivering-sinrichting en Rioleringswerken. Ook in deze begroting is weder een bedrag aan de algemene reserve onttrokken tot dekking van rente en afschrijving op de kosten van aanleg der rioolwaterzuiveringsinrichting en van het stamriool naar de Glip op grond van de indertijd door gedeputeerde staten verleende machtiging aldus te handelen zolang deze objecten niet zouden zijn voltooid. Verwacht mag worden dat dit in de loop van het jaar het geval zal zijn. In verband daarmede is onder de raming op de post onvoorziene uitgaven een bedrag van 15.000,opgenomen ter bestrijding van de exploitatiekosten der zuiveringsinrichting. Binnenkort doet zich dus de noodzaak voor de middelen te vinden, welke de aan deze kapitaalswerken verbonden jaarlijkse lasten, door ons globaal op 100.000,geschat, in de toekomst zullen kunnen dekken. Deze financiering maakt nog een punt van overweging in ons college uit, doch wij hopen U daaromtrent tijdig nadere voorstellen te kunnen doen. Kleuteronderwijs. Ten opzichte van de wettelijke regeling voor dit onderwijs kan worden opgemerkt, dat blijkens persberichten het inter-departementaal overleg over een door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen samengesteld gewijzigd wetsontwerp thans geëindigd is en dat verwacht mag worden dat de Ministerraad zich over dit ontwerp op korte termijn zal uitspreken. Het voor subsidie ten behoeve van de bijzondere kleuterscholen in de gemeentebegroting uitgetrokken bedrag heeft een belangrijke verhoging ondergaan als gevolg van de uitbreiding van de R.K. kleuterschool aan de Molenwerfslaan en door de stichting van de Protestantse kleuterschool aan de Koediefslaan, alsmede door de inrichting van het gebouw voor Chr. Belangen voor kleuteronderwijs. Uiteraard is met deze uitbreiding der beschikbare schoolruimte een stijging van het aantal leerlingen gepaard gegaan, welke stijging mede tot de hogere raming van het subsidiebedrag heeft bijgedragen. Plannen voor de bouw van afzonderlijke openbare kleuterscholen, waar- in de thans in de Dreef- en Voorwegschool ondergebrachte kleuterklassen zullen kunnen worden gehuisvest, zijn thans bij ons college in studie. Binnenkort hopen wij U voor de bouw van deze scholen het nodige crediet te vragen. Lager Onderwijs. De kosten per leerling voor het openbaar lager onderwijs zijn in de begroting geraamd op 1955 1954 Lager onderwijs /41,86 /34,03 Uitgebreid lager onderwijs 72,74 55,77 Deze stijging van kosten vindt voor wat het lager onderwijs betreft voornamelijk haar oorzaak in de voor het aanbrengen van naadloze dekvloeren in één lokaal van elk der drie openbare scholen geraamde uitgaven, alsmede van het bedrag hetwelk moet worden uitgetrokken voor het onderhouden van schoolmeubelen. In verband met prijsstijgingen diende ook het per leerling opgenomen bedrag voor aanschaffing van schoolboeken etc. een verhoging te onder- gaan. Voor de Bronsteeschool U.L.O. bleek vervanging van de versleten vloer van het gymnastieklokaal noodzakelijk. Het aanbrengen van de nieuwe

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 4