vioer zal gelijktijdig met de verbouwing van de school en de vergroting van het gymnastieklokaal geschieden. Ook de verbetering der verlichting in een viertal lokalen der school vergt een vrij aanzienlijk bedrag. Uiteraard houdt de verhoging der vergoeding aan de bijzondere scholen ingevolge art. 101 der Lager-onderwijswet 1920 hiermede gelijke tred. Zo werd zij het dan ook mede als gevolg van de stijging van het aantal leerlingen voor het bijzonder lager onderwijs /20.000,en voor het bijzonder uitgebreid lager onderwijs 11.000 meer voor deze vergoeding geraamd. Bedrijven. De winsten van de bedrijven worden in de ontwerp-begrotingen ge- raamd op 1955 1954 Electriciteitsbedrijf 129.869,110.027, Gasbedrijf 115.056,^0.637, Duinwaterbedrijf 26.885,21.216, /271.810,— /221.880, In de begrotingen zijn geen tariefswijzigingen verwerkt. Wel is, evenals vcrig jaar, een bedrag van 5000,— in de begroting voor het electrici- teitsbedrijf opgenomen om tot een veriaging der tarieven voor de groot- verbruikers te kunnen komen. Het zou ons college aangenaam zijn wan- neer wij meer in het algemeen zouden kunnen komen tot een herziening van het eiectriciteitstarief mede in verband met de mogelijkheid om te komen tot invoering van een nachtstroomtarief. De mogelijkheid daartoe hangt echter af van een herziening van het lopende electriciteitscontract. Het maakt een punt van ernstige overweging bij ons uit te trachten daar- toe te geraken. Kapitaalsinvesteringen. In de begroting zijn, evenals voorheen geen credieten opgenomen, ten aanzien waarvan door Uw college nog geen uitspraak werd gedaan. Voor normaie uitbreidingen worden ais investeringen geraamd: Duinwaterbedrijf 13.200, Gasbedrijf 95.200, Electriciteitsbedrijf 54.000, Genoemde bedragen worden nader gespecificeerd op de bij de begrotin- gen overgelegde staten met de kosten van aanleg en uitbreidingen, welke staten voor U bij de begrotingen ter inzage zijn gelegd. Voor uitbreiding van de electrische straatverlichting langs nieuwe wegen alsmede voor omschakeiing van de gasverlichting in eiectrische verlichting is daarin een bedrag van 25.000,opgenomen. Het ligt in het voornemen geleidelijk met deze electrificatie voort te gaan. Wat de genoemde bedrijven betreft zullen de navolgende buitengewone uitbreidingen vermoedelijk in dit begrotingsjaar aan de orde komen: 1. maatregeien tot verhoging van de gasdruk in Bennebroek; 2. de verbouwing van het kantoor voor de administratie en van het magazijn 3. vernieuwing van de teiefooninstaliatie. Nader zal worden onder- zocht of huur van een dergeLjke installatie mogeiijk is en wellicht minder kostbaar zai zijn;

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 5