30 DEC 1934 Zoals U bekend is zijn de werkliedenfuncties verdeeld over 6 loongroe- pen. De functies der vaklieden zijn opgenomen in de loongroepen IV, V en VI, die voor de niet-vaklieden in de loongroepen I, II, III. In verband met d'e sterk gestegen kosten van het levensonderhoud in de laatste jaren heeft, waar mogelijk, bevordering der werklieden plaats gehad tot een funct'ie in loongroep III. Hierdoor is een onvoldoende differentiatie ont- staan in de beloning der niet-vaklieden. In verband hiermede zal door ons college de mogelijkheid van het in- voegen van een loongroep Illa worden onderzocht, gelijk deze ook bestaat voor de werklieden in dienst van het rijk. Wij hopen, indien deze moge- Iijkheid zal blijken te bestaan, U t.z.t. een daartoe strekkend voorstel te kunnen doen, nadat daarover het advies van de commissie van overleg zal zijn ingewonnen. Ter gelegenheid van de behandeling der begroting voor het jaar 1954 konden wij U mededelen, dat van het Instituut voor Bestuurswetenschap- pen een rapport werd tegemoet gezien, waarin opgenomen het ontwerp van een modelbegroting met ontwerp-comptabiiiteitsvoorschriften. Dit rapport is inmiddels verschenen en ter bespreking voorgelegd aan de studiekringen van het Instituut. Ongetwijfeid zal aanvaarding van de daarin gedane voorstellen er toe bijdragen, dat, met inachtneming uiter- aard van de eisen welke aan een doelmatig overheidsbeheer gesteld dienen te worden, een stap gezet zal worden in de richting waarin de administra- tie der particuliere bedrijven zich heeft ontwikkeld. Heemstede Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De Secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 7