82 4e Afd. 30 Juni 1955. VERHOGING CREDIEX VOOR DE STICHTING VAN HET WIJKGEBOUW OP DE GLIP. Aan de Raad. Bii Uw besluit van 1 Juli 1954, no. 60 verleende U ons credieten, res- pectieveliik groot 67.900.— en 12.600.—, onderscheidenlijk voor de bouw en inrichting van het wijkgebouw op de Glip en voor de daarbij te stichten conciergewoning. Konden uit het crediet voor de bouw van de conciergewonmg alle daar- aan verbonden uitgaven bestreden worden, nu het werk zijn voltooiïng nadert is ons gebleken, dat de bouw en inrichting van het wijkgebouw, waaraan wij inmiddels, omdat het buurtschap de Glip, in het verleden, blijkens oude kronieken de Princebuurt werd geheten, de naam „de Prince- hof' hebben gegeven, rond 15.150,— meer zal vorderen dan het daarvoor verleende crediet. Een specificatie hiervan ligt bij de stukken ter mzage. Deze meerdere kosten zijn veroorzaakt doordat de begroting van het werk werd opgesteld naar de maatstaven voor materiaalprijzen en ar- beidslonen zoals die in 1953 golden. Deze zijn sedertdien in belangrijke mate verhoogd. Dat het crediet voor de stichting van de woning toereikend was, vmdt zijn oorzaak in de rijkspremie, die op de bouwkosten in mindernig gebracht kon worden. Zoals U bekend zal zijn, hebben wij een oproeping gedaan van gegadig- den voor concierge van het wijkgebouw. Wij denken ons de exploitatie van het gebouw zodanig, dat deze concierge tegen vrij wonen en een percentage van de opbrengst aan zaalhuren, het gebouw schoon houdt en toezicht uitoefent op het ordelijk verloop van zaken. Bovendien zal hij de voorkomende consumpties, tegen door ons goed te keuren prijzen, voor eigen risico kunnen verkopen. Wij zijn van oordeel, dat tot de inventaris van het wijkgebouw behoort een, zij het beperkte keukeninventaris, alsmede servies dat voldoende is om dranken en, in bescheiden vorm, spijzen te kunnen opdienen. Een zodanige uitrusting kost ongeveer /2000.Van de concierge kan niet gevergd worden, dat hij deze uitrusting voor zijn rekening aanschaft, zodat de kostep ervan voor rekening van de gemeente dienen genomen te worden. Bij verhuur aan derden kan een redelijke vergoeding voor het gebruik ervan in rekening gebracht worden ten bate van de gemeente. Voorts menen wij, dat het toneel van eenvoudige decors voorzien dient te worden. Volgens deskundigen bedragen de kosten daarvan pl.m. /2000.—. Het verleende crediet voor de bouw en inrichting van de Princehol zai, als gevolg van een en ander verhoogd moeten worsien met 15.150. 2000.1-7 2000.— /19.150— Van dit bedrag kan 5770,— ten laste gebracht worden van het over- schot dat de „Flora 1953" heeft opgeleverd. Aangezien van het begin af aan is uitgegaan van de grondgedachte, dat op de exploitatie van het wijkgebouw geen kosten van rente en af- lossing van het geïnvesteerde kapitaal zouden drukken, stellen wij U voor, het restant van de verhoging van het crediet ad 13.380.— te dekken door te beschikken over een gedeelte van de algemene reserve der gemeente. Onder mededeling dat de commissie voor openbare werken zich met het vorenstaande kan verenigen, nodigen wij U uit, door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit, de nog nodige gelden te onzer beschikkmg te Heemstede, 22 Juni 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 101