77 4e Afd. 30 Juni 1955. BOUWRIJP MAKEN VAN XERREINEN GELEGEN OOSTELIJK VAN DE GLIPPERWEG. Aan de Raad. Bii Uw besluit van 2 December 1954 no. 131 werd vastgesteld een uit- breidingsplan in onderdelen voor de terreinen, gelegen aan beide zijden van de Glipperweg, nabij „Meer en Berg". Na goedkeuring van dit plan door Gedeputeerde Staten zal gelegenheid bestaan voor de bouw van ruim Het is ufteraard thans niet mogelijk alle terreinen tegelijk in exploitatie te brengen. Het terrein, gelegen oostelijk van de Glipperweg, dat aan- sluiting geeft op de aldaar reeds bestaandp bebouwmg, dient daarvoor naar ons oordeel het eerst in aanmerking te komen. De bebouwing zal echter niet eerder kunnen geschieden dan nadat de wegen zijn aangeiegd en de andere daarmede verband houdende werk- zaamheden zijn uitgevoerd. Op de voor U ten Raadhuize ter inzage liggende tekenmg zijn m gele kleur de aan te leggen wegen en in groene kleur de plantsoenen aan- 2"6ffGV6Il. De kosten van uitvoering van de werken, waarin begrepen de ophoging van de terreinen en voorts met inbegrip van de aanleg van plantsoen langs de Ringvaart bij de reecfs aangelegde Dr. Schaepmanstraat en de ophoging en aanleg van plantsoen op het terrein, zuidelijk van de meuw aan te leggen wegen, worden geraamd op 545.243. De stukken waaruit blijkt hoe dit bedrag is samengesteld liggen even- eens ten Raadhuize ter inzage. Wij stellen ons voor bedoelde werkzaamheden met spoed te doen uit- voeren om in de gelegenheid te zijn snel te kunnen overgaan tot de bouw van een complex van ruim honderd woningen, waarvoor U bmnenkort voorstellen zullen bereiken. De bouw van een zo groot aantal woningen is mogelijk omdat Gedepu- teerde Staten, zeer tot ons genoegen, bereid bleken uit de migratie-reserve en ter vervanging van 10 onbewoonbaar verklaarde wonmgen m totaal voor 61 woningen bouwcontingent toe te wijzen. Hoewel het in ons voornemen ligt de brede verkeersweg, welke oostelijk van de Glipperweg is geprojecteerd, eerst te doen aanleggen wanneer daaraan behoefte bestaat, menen wij toch dat het aanbeveling verdient dat reeds nu de nodige gelden daarvoor beschikbaar worden gesteld. Onder mededeling dat de Commissie van Openbare Werken zich met onze voorstellen geheel kan verenigen, stellen wij U voor ons, door vast- stelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, het nodige crediet te verlenen. Heemstede, 22 Juni 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De Secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 11