5 Artikel 19 1. Het is verboden op de door burgemeester en wethouders tn een door hen af te kondigen besluit aan te wijzen wegen of gedeelten van wegen, op de in dat besluit te bepalen dagen en uren, gedrukte of gesehreven stukken of afbeeldingen om niet of te koop aan te bieden, het kopen of de kennisneming daarvan aan te bevelen, of de inhoud daarvan geheel of gedeeltelijk bekend te maken. 2. Het is verboden op of aan de weg, ter verspreiding, aanbe- veling, aankondiging of bekendmaking van gedrukte of geschreven stukken of afbeeldingen, op zodanige wijze te roepen, of rond te gaan met zodanig reclame-middel, dat daardoor de openbare orde verstoord wordt. Afdeling 2 Standplaatsen en ligplaatsen Artikei 20 Het is verboden op de terreinen voor inrichtingen voor openbaar vermaak bestemd: a. met een kermisinrichting als bedoeld in artikel 94, met enig vcertuig of enige uitstalling van goederen een plaats in te nemen, welke niet door of namens burgemeester en wethouders is aange- wezen of een plaats te blijven innemen, nadat de ontruiming daar- van is bevolen door of namens burgemeester en wethouders; b. op andere wijze een zodanige kermisinrichting, voertuig of uitstalling te plaatsen of goederen uit te stallen dan overeenkom- stig de door of namens burgemeester en wethouders gegeven aan- wijzingen. Artikel 21 In de drie volgende artikelen worden onder „woonwagens" en ,,woonschepen" verstaan woonwagens en woonschepen in de zin van artikel 1 der wet op woonwagens en woonschepen (Stbl. 492 van 1918), alsmede woonwagens, welke van hun raderen of onder- stel zijn ontdaan, en woonschepen, welke op het droge liggen. Artikel 22 1. Het is aan eigenaren of gebruikers van woonwagens of woon- Ontheffin schepen verboden deze binnen de gemeente te doen verblijven op n'rteliiW' andere plaatsen dan door burgemeester en wethouders daarvoor 1 aangewezen, welke aanwijzing op de gebruikelijke wijze ter open- bare kennis is gebracht. 2. Dit verbod is niet van toepassing ten aanzien van woonwagens en woonschepen, behorende bij kermisinrichtingen, tentoonstellin- gen, circussen of in uitvoering zijnde werken, die verblijven op een door burgemeester en wethouders aangewezen stand- of ligplaats of nabij het terrein, waar de kermisinrichting, de tentoonstelling, het circus of het werk zich bevindt. 3. Het is aan de onder 1 en 2 van dit artikel bedoelde eigenaren of gebruikers van woonwagens verboden op enige standplaats voor woonwagens, paarden, hitten of ezels te laten loslopen en/of deze dieren daar ter plaatse anders vastgebonden te hebben dan met een stevig touw of ketting van niet meer dan twee meter lengte.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 19