6 Artikel 23 De eisenaren of de gebruikers van woonwagens of woonschepen ziin verplicht, wanneer hun door of vanwege burgemeester en wet- houders is bevolen daarmede een andere, door hen aangewezen stand- of ligplaats in te nemen, aan dat bevel gevolg te geven. Artikel 24 De eigenaar of de gebruiker van een woonwagen of een woon- schip is verplicht, wanneer hij in de gemeente een stand- of hgplaa.ts heeft ingenomen, van zijn aankomst binnen drie uren en van zijn voorgenomen vertrek uiterlijk twee uren tevoren aan de politie kennis te geven. Artikel 25 nntvioffinp Het is verboden op of aan de weg een standplaats m te nemen B en W als verkoopplaats of tot het uitoefenen van een beroep. Afdeling 3 Straatpolitie Artikel 26 Hij aan wie bij een volksverzameling of bij ongeregeldheden op de weg door een ambtenaar van politie bevolen wordt zich te ver- wijderen, is verplicht aan dat bevei onmiddellijk te voldoen en wel langs de weg en in de richting, door die ambtenaar aangewezen. Artikel 27 Het is verboden op de weg een optocht, demonstratie of serenade te houden of daaraan deel te nemen. Ais houder van een optocht, demonstratie of serenade wordt voor de toepassing van dit artikei aangemerkt, hij die kennelijk als eider van een optocht, demonstratie of serenade optreedt en hij die tot deelneming aan de optocht, demonstratie of serenade op enigerlei wijze heeft aangezet. Artikel 28 Ieder is verplicht er voor te zorgen, dat een onder zijn hoede staande hond zich niet van uitwerpselen ontdoet op het gedeeite van de weg, dat in het bijzonder is bestemd of mede bestemd voor verkeer van voetgangers. Onthetfing B. Afdeling 4 Veiligheid op de weg Artikel 29 Het is verboden in, op, aan of over de weg een voorwerp, niet zijnde een voertuig in de zin van artikel 1, lid 1 onder a, van het wegenverkeersreglement te hebben, hetwelk hinderlijk of gevaarlijk is, dan wel hinder of gevaar kan opleveren. Artikel 30 Het is verboden in de bebouwde kom aan de weg op of tegen

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 20