9 Artikel 45 1. In andere gevallen dan die waarin artikel 45 van het wegen- verkeersreglement van toepassing is, is het de eigenaar, houder of hoeder van vee verboden op de weg dat vee onbeheerd los te laten lopen. 2. In andere gevallen dan die waarin artikel 45 van het wegen- verkeersreglement van toepassing is, is het een ieder, die niet de leeftijd van 14 jaar heeft bereikt, verboden op de weg vee te drijven of te vervoeren. 3. In andere gevallen dan die waarin artikel 45 van het wegen- verkeersreglement van toepassing is, is het de eigenaar of houder van vee verboden op de weg dat vee te doen drijven of te doen ver- voeren door een persoon, die niet de leeftijd van 14 jaar heeft bereikt. Artikel 46 1. Het vee, dat onbeheerd op de weg wordt aangetroffen, wordt van gemeentewege in bewaring genomen en, indien het binnen acht dagen na mededeling aan de rechthebbende of na openbare bekend- making niet door de rechthebbende is opgeëist, verkocht. 2. Bij teruggave van het in bewaring genomen vee worden de gemaakte kosten ingevorderd. 3. Bij verkoop worden uit de opbrengst betaald de kosten van verkoop en van bewaring, alsmede de kosten die zijn gemaakt tot opsporing van de rechthebbende. 4. De overblijvende gelden worden in de gemeentekas gestort en ter beschikking van de rechthebbende gehouden. Artikel 47 Het is de eigenaar, houder of hoeder van niet-uitvliegend pluim- gedierte verboden dit op de weg los te laten lopen. Artikel 48 Het is de eigenaar van bomen, welke door overhellende stand, ontworteling of anderszins gevaarlijk zijn voor de veiligheid van personen of goederen of welke het verkeer belemmeren, verboden deze in of langs wegen, geen rijkswegen zijnde, te laten staan of liggen, nadat de opruiming bij schriftelijke aanschrijving door bur- gemeester en wethouders is bevolen en de in de aanschrijving ge- stelde termijn is verlopen. Artikel 49 Iedere eigenaar van een weg, die met zijn gedogen voor het publiek verkeer openstaat, moet deze, na schriftelijke aanmaning van Burgemeester en Wethouders en binnen de daarbij bepaalde tijd in behoorlijke staat brengen en onderhouden, voor zover dit naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders in verband met de openbare orde en veiligheid wenselijk wordt geacht. Artikel 50 1. Het is verboden een straatrooster, een deksel, een afsluiting of een soortgelijk voorwerp, dat behoort tot een in een weg gelegen riool, gas- of waterleiding, te openen. 2. De in het eerste lid vervatte verboden gelden niet, indien de daarin genoemde handeling wordt verricht door of vanwege het daartoe bevoegde publiek gezag.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 23