10 Artikel 51 1. Het is verboden op of aan de weg voorwerpen bij een gevel op te hijsen of te laten zaken, tenzij iemand beneden staat, die de weeefebruikers tiidig waarschuwt. 2. Een ieder, die langs de weg bouwt, sloopt, of enig werk ver- richt of doet bouwen, slopen of verrichten, is verplicht aldaar zo- danige maatregelen te treffen, dat naar menselijke berekenmg schade of hinder voor de voorbijgangers uitgesloten moet worden geacht. Artikel 52 Ontheffing Het is verboden zich met voertuigen of paarden te bevinden in B. en W. het wandelbos Groenendaal buiten de verharde wegen en de aange- duide parkeerplaatsen. Afdeling 5 Collecteren, venten, enz. Artikel 53 Ontheffing 1. Het is verboden met goederen, van welke aard ook, uitge- B en W. g zonderd gedrukte stukken, hetzij aan of in een huis, hetzij op of aan de wes te venten. 2 Önder ,venten" wordt verstaan goederen ten verkoop m net klein medevoeren en voor die goederen kopers zoeken, daarbij de aandacht op het medegevoerde vestigend door roepen of op andere wijze. Artikel 54 onthPffing 1. Het is verboden hetzij aan of in een huis, hetzij op of aan de B. en W. Weg een andere dan een in de Armenwet of in het koninklijk bes ui van 22 September 1823 (Stbl. nr 41) bedoelde mzameling te houden, of ter inzameling van gelden, intekenlijsten, voedsel- of steunbons, bloempjes, speldjes, prikkaarten en dergelijke aan te bieden. 2. Het bepaalde in het eerste lid geldt niet voor een mzamelmg, uitgaande van een kerkgenootschap of van een vereniging, bij zijn leden, c.q. contribuanten. Artikel 55 Het is verboden op of aan de weg zich, voorzien van een bedel- bord, op te houden. Ontheffing B. Ontheffing B. Afdeling 6. Muziek, vertoningen enz. op of aan de weg Artikel 56 Het is verboden op of aan de weg: a. een spreekkoor te organiseren; b al dan niet door middel van een geluidsversterker tot het publiek een toespraak te houden of een mededeling te doen een spreekkoor ten gehore te brengen, te zingen of muziek te maken; c. enige vertoning te geven of als zogenaamd standwerker op te treden; d. een misvormd of verminkt lichaamsdeel, een niet geheelde wond, een litteken of een lichaamsgebrek te kijk te stellen.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 24