11 A f d e 1 i n g 7 Uitoefenen van beroepen op de weg. Artikel 57 Het is verboden op of aan de weg diensten aan te bieden of op Ontheffing te treden als besteller, gids, pakjesdrager, of als bewaker van voer- en w' tuigen, of om dezulke te stallen. Artikel 58 Het is verboden op of aan de weg het beroep van nachtwaker Ontheffing uit te oefenen of een particuliere nachtveiligheidsdienst te exploi- B- en w- teren, voor zover daarop de bij of krachtens de wet op de weer- korpsen gegeven bepalingen niet van toepassing zijn. Artikel 59 Het is verboden op of aan de weg goederen, oude materialen of Ontheffing afvalstoffen van welke aard of benaming ook, op te kopen of zich B. en W. op andere wijze te verwerven. Artikel 60 Het is verboden schillen of resten van levensmiddelen aan de ontheffine huizen of op andere plaatsen in te zamelen of deze te vervoeren. B en W. Artikel 61 Van gemeentewege wordt tegen de kostende prijs beschikbaar gesteld voor iedere goud- of zilversmid, kashouder, horlogemaker, rijwielhandelaar, uitdrager, opkoper of tagrijn, een door de burge- meester of door hem aan te wijzen ambtenaar van politie op alle bladzijden gewaarmerkt register tot het doen der bij deze verorde- ning en bij art. 437 Wetboek van Strafrecht voorgeschreven aan- tekeningen. Artikel 62 ledere goud- of zilversmid, kashouder, horlogemaker, rijwielhande- laar, uitdrager, opkoper of tagrijn is verplicht in het in het vorige artikel genoemde register: a. onverwijld aan te tekenen en aantekening te houden van wie of uit wier handen hij enig voorwerp koopt, inruilt, als geschenk aanneemt of in pand, in gebruik of in bewaring neemt; b. mede onverwijld te vermelden de namen, woonplaatsen en leeftijd dergenen, aan wie de door hem van sub a. bedoelde per- sonen gekochte, geruilde, als geschenk aangenomen of in pand, ge- bruik of bewaring genomen goederen naderhand wederom worden verkocht, in ruil of ten geschenke of wel in pand, gebruik of be- waring worden gegeven. Artikel 63 Iedere goud- of zilversmid, kashouder, horlogemaker, rijwielhande- laar, uitdrager, opkoper of tagrijn is verplicht onverwijld de politie te waarschuwen, indien hem enig goed te koop, in ruil, ten ge- schenke, in pand, in gebruik of in bewaring wordt aangeboden, waarvan hij redelijkerwijze moet vermoeden of weet, dat het van misdrijf afkomstig is of voor de rechthebbende is verloren gegaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 25