12 Artikel 64 Het is de goud- of zilversmid en de andere in artikel 62 genoemde personen verboden de voorwerpen door hem gekocht, ingeruild, ten geschenke aangenomen, of in pand, gebruik en bewaring genomen: a. te vemielen, te beschadigen, onbruikbaar te maken, te ver- werken, aan het oog te onttrekken of weg te maken, binnen een termijn van 14 dagen na het tijdstip waarop zij deze voorwerpen hebben verkregen; b. binnen een termijn van 14 dagen na het tijdstip, waarop zij deze voorwerpen verkregen hebben, zonder schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders naar het buitenland uit te voeren, te versmelten, op enigerlei wijze te veranderen of te vermengen of te doen veranderen of vermengen, of in het algemeen ten opzichte dier voorwerpen enige handeling te verrichten of te doen verrichten, als gevolg waarvan dezelve, indien zij door misdrijf aan de recht- hebbende mochten zijn onttrokken of mochten verloren zijn, door de rechthebbende niet meer kunnen worden herkend. Het is de goud- of zilversmid en de andere in artikel 62 genoem- de personen verboden de hierbedoelde voorwerpen te kopen, in ruil, ten geschenke, in pand, gebruik of bewaring te nemen, tussen 19 uur en 8 uur. Afdeling 8 Huisnummering Artikel 65 Ontheffing B. en W. Ontheffing B. en W. Artikel 66 1. Behoudens het bepaalde in het tweede lid is de eigenaar van een gebouw verplicht op zijn kosten de in artikel 65 bedoelde num- mers, letters en cijfers aan te brengen en die in goed leesbare staat te onderhouden. 2. Elke algemene of gedeeltelijke vernummering van gebouwen zal geschieden vanwege en op kosten van de gemeente. De eige- naar of de gebruiker van een gebouw is verplicht zodanige ver- nummering te gedogen; de eigenaar is verplicht daarna de nummers, letters en cijfers in goed leesbare staat te onderhouden. Artikel 67 Het is verboden, zonder daartoe bevoegd te zijn, het nummer de letter en het cijfer, overeenkomstig artikel 65 aangebracht, te verwijderen, te beschadigen, onleesbaar te maken of te wijzigen. 1. Elk gebouw, dat geheel of gedeeltelijk voor woning is mge- richt, alsmede elk ander gebouw of gedeelte van een gebouw, dat volgens het oordeel van burgemeester en wethouders naar zijn aard en ligging voor nummering in aanmerking komt, behoort met een door burgemeester en wethouders aangegeven volgnummer, zo nodig gevolgd door een letter of een Romeins cijfer te zijn gemerkt. Bevat een gebouw meer dan één woning met afzonderlijke ingang, dan behoort elk dezer woningen te zijn gemerkt overeenkomstig het in de vorige zin bepaalde. 2. Het nummer behoort ter grootte van tenminste 8 cm hoogte en 4 cm breedte, zo nodig gevolgd door een letter of een Romeins cijfer, duidelijk leesbaar vanaf de weg te zijn aangebracht aan of terzijde van de hoofdingang van het gebouw, eventueel van de afzonderlijke woning.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 26