21 volge artikel 104 of krachtens een op grond van artikel 105 door de burgemeester genomen besluit niet voor het publiek geopend mag zijn, zich daarin als bezoeker te bevinden. 2. De bezoeker, die zich in strijd met het in lid 1 bepaalde m een inrichting bevindt, is verplicht op eerste aanzegging van de houder of op vordering van een ambtenaar van politie te ver- trekken 3. Voor de toepassing van dit artikel en van de artikelen 104 en 105 worden onder bezoekers verstaan allen, die zich in een inrich- ting bevinden of daarin toegelaten worden, met uitzondering van: a. de houder van de inrichting, het dienstdoend buitenshuis wonende personeel en de tot het inwonend gezin behorende personen, inwonend dienstpersoneel daaronder begrepen; b. de buitenshuis wonende bloed- of aanverwanten van de hou- der van de inrichting, in de rechte lijn onbepaald en in de zijlijn tot en met de derde graad; c. indien sprake is van een inrichting als bedoeid in artikel 70, eerste lid, hen, wier namen in het register, bedoeld in artikel 438 van het wetboek van strafrecht, zijn aangetekend, tenzij mocht blijken, dat dit in strijd met de waarheid geschiedde; d. hen, wier tegenwoordigheid wegens dringende omstandig- heden vereist wordt. Artikel 107 Iedere houder van een inrichting is verplicht: a. drenkelingen, gewonden of personen, die door een ongeval zijn getroffen en degenen die hen bijstaan, te allen tijde in zijn inrichting op te nemen en de redelijkerwijs van hem te verwachten hulp te verlenen; b. de politie te waarschuwen, indien personen weigeren of na- latig zijn, de inrichting op het uur van sluiting te verlaten. Artikel 108 Vervallen, raadsbesluit 29 September 1955, no. 121. Artikel 109 Iedere houder van een vergunning of verlof ingevolge de drankwet (Stbl 1931 nr 476), die zich in de uitoefening van zijn bedrijf door een ander laat vervangen, is verpiicht hiervan binnen 14 dagen schriftelijk kennis te geven aan burgemeester en wethouders, onder opgave van de naam van zijn vervanger. Artikel 110 Van gemeentewege wordt tegen de kostende prijs beschikbaar gesteid: a. voor iedere houder van een inrichting 1. minstens één gedrukt uittreksel dezer verordening, behelzen- de de bepalingen van hoofdstuk III, afd. 10 6;

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 35