22 2. een gedrukt exemplaar van voorschriften tot voorlopige hulpverlening bij plotselinge ongevallen; b. voor ieder, die er zijn beroep van maakt aan personen nacht- verblijf te verschaffen: 1. een door de burgemeester of door hem aan te wijzen ambte- naar van politie op alle bladzijden genummerd en gewaar- merkt register voor de aantekeningen bedoeld in art. 438 Wetboek van Strafrecht; 2. de nodige formulieren tot het doen der bij art. 73 dezer verordening voorgeschreven aangiften. Afdeling 11. Maatregelen tegen overlast, baldadigheid en bescherming van de eigendom Artikel 111 Het is verboden: a. in andere gevallen dan die, voorzien in artikel 36 een wild dier, waarvan de aanwezigheid voor de omgeving gevaar kan op- leveren, te hebben; b. een dierenpark in te richten of te hebben. Artikel 112 1. Het is de eigenaar, houder of verzorger van een hond verboden deze hond op zijn erf ongemuilkorfd los te laten lopen, indien burgemeester en wethouders hem schriftelijk hebben medegedeeld, dat zij de hond gevaarlijk achten. 2. Het in het vorige lid vervatte verbod is niet van toepassing, indien: a. op een van de weg af zichtbare plaats een ter beoordeling van burgemeester en wethouders duidelijk leesbaar waarschuwings- bord is aangebracht; b. de gelegenheid bestaat, zonder dat men het erf behoeft tc betreden, zowel om brieven, telegrammen, couranten en dergelijke in een bus te werpen als om te bellen. Artikel 113 1. Het is de eigenaar en de houder van een hond verboden dit dier te doen of te laten lopen of verblijven: a. in een der aan de gemeente toebehorende bloemperken, be- plantingen, gazons, speelterreinen of zandbakken; b. op een kennelijk van de weg afgescheiden particulier erf, tegen de wil van de rechthebbende. 2. Honden, die, in strijd met de bepaling onder 1 in een der aan de gemeente toebehorende bloemperken, beplantingen, gazons, speelterreinen of zandbakken of op een particulier erf verblijven, mogen door de politie worden opgevangen, en kunnen indien zij binnen 3 X 24 uur na de opvanging niet zijn teruggehaald, worden afgemaakt. Ontheffing B. en W.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 36