25 Artikel 125 1. Het is verboden bij brand of brandgevaar onbevoegdelijk enig goed verder van de brand of de bedreigde plaats te vervoeren dan noodzakelijk is. 2. Hij, die bij brand of brandgevaar enig goed onder zijn be- waring neemt of krijgt, is verplicht hiervan binnen tweemaal 24 uur kennis te geven aan de rechthebbende of een ambtenaar van politie. 3. Het is verboden bij brand enig gebouw geheel of gedeeltelijk omver te halen zonder uitdrukkelijke last van de burgemeester of van hem, die de leiding heeft van het blussingswerk. Artikel 126 1. Het is verboden bij het verkopen of afleveren van waren het gewicht van deze waren te bepalen met een familieschaal. 2. Het is verboden bij de verkoop of de aflevering van eet- of drinkwaren en andere koopwaren aan de koper of ontvanger dier waren een geringere hoeveelheid af te leveren, of over te geven, dan door de koper of ontvanger is verlangd, tenzij onder opgave van de juiste hoeveelheid, welke is afgeleverd of overgegeven. 3. Het is verboden aardappelen op een andere wijze te verkopen of te doen verkopen dan bij het gewicht. HOOFDSTUK IV Van het gebruik der openbare wateren Artikel 127 Onder schipper wordt in dit hoofdstuk begrepen de gezagvoerder van het voertuig of degene, die de schipper vervangt en voor het geval dezen niet aanwezig zijn, de eigenaar of gebruiker van het vaartuig. Artikel 128 Iedere schipper van een vaartuig is verplicht zorg te dragen, dat het laden in of het lossen uit zijn vaartuig op zodanige wijze ge- schiedt, dat niets van de lading in het water wordt gestort. Artikel 129 1. Iedere schipper van een vaartuig is verplicht na het innemen of lossen ener lading, hetgeen van de lading op de wal of de kade moeht zijn gestort of gemorst, weg te nemen of te doen wegnemen en de wal of de kade voor zoveel nodig schoon te maken of te doen schoonmalren. 2. Iedere schipper van het te lossen vaartuig heeft zorg te dragen, dat de opslag van goederen, waaronder begrepen alle soorten van bouwmaterialen, niet geschiedt dan op een afstand van minstens 2 m van de waterkant. Artikel 130 Iedere schipper van een vaartuig is verplicht te voldoen aan de bevelen door de politie gegeven ten opzichte van ligplaats of vaart. Artikel 131 Het is de schipper van een door eigen mechanische kracht voort-

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 39