Artikel 139 1. Het is verboden binnen een afstand van 2 m aan de oever van openbare wateren houtgewas te planten of te doen planten. 2 Eigenaars of gebruikers van zodanig houtgewas zijn verplicht binnen de daarbij gestelde termijn op aanschrijving van burgemees- ter en wethouders de stammen of takken, die volgens hun oordeel voor de vrije doorvaart op de openbare wateren hinderlijk kunnen zijn, weg te nemen of te doen wegnemen. HOOFDSTUK V OPENBABE ZEDELIJKHEID Kamperen Artikel 141 27 Artikel 138 1. Wanneer een vaartuig gezonken is, moet de schipper daarvan onmiddellijk kennis geven aan burgemeester en wethouders en zorg dragen, dat het binnen de door dezen gestelde tijd gelicht en ver- voerd is. 2 Wanneer een vaartuig schade heeft toegebracht aan een de schipper niet in eigendom toebehorend roerend of onroerend goed, is de schipper verplicht hiervan ten spoedigste kennis te geven aan het bureau van politie. 3. Het is verboden vaartuigen, welke gebruikt worden tot magazijn of bergplaats van goederen of stoffen, tot het uitoefenen van enig ander bedrijf dan vervoer, of tot het drijven van handel in het open- bare water te hebben liggen. Ontheffing B. en W. Artikel 140 Op de openbare wateren, voor welke geldt een door een wet, een algemene maatregel van bestuur of een provinciale verordening vastgesteld reglement van politie zijn slechts die bepalingen van dit hoofdstuk van toepassing in wier onderwerp niet bij zodanig reglement is voorzien. In deze afdeling wordt verstaan onder: ,,kamperen" a. het buitenshuis verblijf houden gedurende de nacht in een daartoe geplaatste tent of wat als zodanig wordt gebezigd, dan wel in een voertuig, b. het genieten van een nachtverblijf als bedoeld in de artikelen 145 en 146, een en ander, indien dit geschiedt ter voorziening in de behoefte aan een eenvoudig vacantieverblijf „rechthebbende" op een terrein: de eigenaar van een terrein of degene, die krachtens enig persoonlijk recht de beschikking heeft over een terrein anders dan uitsluitend om te kamperen; „kampkaart"een geldige, door de afdeling Nederlandse Kam-

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 41