31 nr 476) verleende slijtvergunning of volledige vergunnmg alcoho- lische dranken te verkopen voor gsbruik elders dan ter plaatse van verkoop. Artikel 149 Ingeval van toepassing van artikel 147 is het verboden in een inrichting enige drank, ten aanzien waarvan het verboden îs die te schenken of te verstrekken, aan te nemen of te gebruiken. Artikel 150 Bij toepassing van artikel 104, derde lid, en van de artikelen 105, 147 en 148, wordt: a. ten aanzien van inrichtingen, die met een algemene omschry- ving kunnen worden aangeduid, het besluit van de burgemeest tijdig op de in de gemeente gebruikelijke wijze bekend gemaakt; b. ten aanzien van één of meer inrichtingen in het bijzonder het besluit van de burgemeester tijdig aan de belanghebbende houder medegedeeld. Artikel 151 Het verstrekken door of vanwege een vergunninghouder van sterke drank of zwak-alcoholische drank in het klein, respectievelijk door of vanwege de houder van een verlof A van zwak-alcoholische drank in het klein op de weg is toegestaan gedurende de tijd, dat dit verstrekken in zijn inrichting niet verboden is en het tevens niet verboden is in zijn inrichting bezoekers te ontvangen of te hebben, doch slechts op dat gedeelte van de weg, dat vôor zijn inrichting is gelegen over een breedte van dne meter van het huis gerekend. Afdeling 3 Maatregelen tegen het roken door kinderen Artikel 152 1. Het is aan kinderen beneden 14 jaar verboden in het openbaar te roken of rookartikelen bij zich te hebben. 2. Het is verboden aan kinderen beneden 14 jaar rookartikelen £0 ygrstrôkkGii 3. Het is verboden in automaten, welke zich bevinden op of aan de weg tabaksartikelen voorradig te hebben. Afdeling 4 Kansspelen Artikel 153 Het is verboden op of aan de weg met of om geld, met speer kaarten, dobbelstenen of andere voor spel of weddenschap bestemde voorwerpen te spelen. Artikel 154 1. Onverminderd het ten deze in de Loterijwet 1905, alsmede het in artikel 254bis van het Wetboek van Strafrecht bepaalde, îs Ontheffing B. en W.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 45