35 plaatsen of te hebben zonder schriftelijke vergunning van de recht- hebbende op de grond, respectievelijk van het ten aanzien van de weg of de grond bevoegde gezag. 2. In andere gevallen dan waarin de wettelijke voorschnften om- trent bescherming van in het wild levende vogels of de jachtwet van toepassing zijn, is het verboden vogels, welke op enigerlei wijze geblind of verminkt zijn, voorhanden te hebben. Artikel 173 Het is verboden vergiften of vergiftige stoffen neer te leggen of te hebben op de weg en voorts op erven, in tuinen of op andere plaatsen, tenzij deze voldoende van de weg en aangrenzende erven zijn afgesloten. Afdeling 7 Godslastering en het bezigen van ruwe of onzedelijke taal Artikel 174 Het is verboden in het openbaar: a. de naam Gods vloekende te gebruiken; b. ruwe of onzedelijke taal te bezigen. HOOFDSTUK VI OPENBARE GEZONDHEID Afdeling 1 Besmettelijke ziekten Artikel 175 Het is een minderjarige: a. die lijdende is aan mazelen, kinkhoest, waterpokken, bof, rode hond, besmettelijke oog-, haar- of huidziekte, of a,an een andere ziekte, niet behorende tot groep A of B als bedoeld in de besmette- lijke-ziektenwet (Stbl. 1928 nr 265), welke naar het oordeel van de behandelende of daartoe door het gemeentebestuur aangewezen arts gevaar voor anderen oplevert, b. die als drager van ziektekiemen naar het oordeel van de be- handelende of de daartoe door het gemeentebestuur aangewezen arts gevaar oplevert voor overbrenging van die ziektekiemen op anderen, c. die behept is met luizen of wiens lichaam of kleren in een toestand van verregaande onreinheid verkeren, d. die lijdende is aan hoofdzeer; verboden een onderwijsinrichting te bezoeken, alvorens hij van de daartoe door het gemeentebestuur aangewezen arts een schriftelijke verklaring heeft ontvangen, dat bezwaar tegen zijn bezoek niet of niet meer bestaat.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 49