36 Artikel 176 De ouder, de voogd of de verzorger van een minderjarige, die ver- keert in een der in artikel 175 onder a tot en met d, genoemde om- standigheden, is verpliciit zorg te dragen dat deze minderjarige geen onderwijsinrichting bezoekt, alvorens hij van de daartoe door het gemeentebestuur aangewezen arts een schriftelijke verklaring heeft ontvangen, dat bezwaar tegen toelating van de minderjarige niet of niet meer bestaat. Artikel 177 Het is het hoofd van een onderwijsinrichting en iedere meerder- jarige andere daarin werkzaam zijnde leerkracht vertaoden in die inrichting een persoon toe te laten, die verkeert in een der in artikel 175, onder a tot en met d, genoemde omstandigheden, alvorens het hoofd dier inrichting van de daartoe door het gemeentebestuur aan- gewezen arts een schriftelijke verklaring heeft ontvangen, dat be- zwaar tegen toelating niet of niet meer bestaat. Artikel 178 Het in de artikelen 175, 176 en 177 bepaalde is niet van toepassing op de persoon, die verkeert in de onder c van artikel 175 bedoeide omstandigheid, indien zijn hoofd kaal geknipt of kaal geschoien is, hij naar het oordeel van de daartoe door het gemeentebestuur aangewezen arts voldoende verzorgd of behandeld is, en hij een schriftelijke verklaring van die arts overlegt, dat hij wegens luizen of onreinheid geregeld onder geneeskundige behandeling is. Artikel 179 Het in de artikelen 175, 176 en 177 bepaaide is niet van toepas- sing op de persoon, die verkeert in de onder d van artikel 175 bedoelde omstandigheid, indien hij, mits voorzien van een volkomen afsluitend hoofdverband, naar het oordeel van de daartoe door het gemeentebestuur aangewezen arts voldoende verzorgd of behandeld is en hij een schriftelijke verklaring van die arts overlegt, dat hij wegens hoofdzeer geregeld onder geneeskundige behandeling is. Artikel 180 Een meerderjarige, van wie bekend is of vermoed wordt, dat hij verkeert in een der in artikel 175 onder a tot en met d genoemde omstandigheden, en die zich in een onderwijsinrichting bevindt of deze wenst te bezoeken, is verplicht, al naargelang burgemeester en wethouders gelasten, zich te onderwerpen aan een door of van- wege de daartoe door het gemeentebestuur aangewezen arts in te stellen onderzoek, dan wel zich onverwijld uit de onderwijsinrichting te verwijderen en zich daaruit verwijderd te houden gedurende de in de lastgeving aangegeven tijd. Artikel 181 Het hoofd van een onderwijsinrichting en iedere meerderjarige andere leerkracht, alsmede de ouder, de voogd of de verzorger van een minderjarige is verplicht zorg te dragen, dat de minderjarige, van wie bekend is of vermoed wordt, dat hij verkeert in een der in artikel 175 onder a tot en met d, genoemde omstandigheden, al naar gelang burgemeester en wethouders gelasten, zich onderwerpt aan een door of vanwege de daartoe door het gemeentebestuur aan-

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 50