38 ontreinigt of voor de gezondheid schadelijk kan zijn, in een open- baar water of in water, dat met openbaar water in verbinding staat, of een goot te werpen of te laten lopen, dan wel deze stof op of aan de weg te werpen of te hebben; b. in de bebouwde kom der gemeente een verzamelplaats van faecale of andere stankverspreidende stoffen te ledigen of de onder a vermelde stoffen over de weg te vervoeren tussen 7 en (20 uur en anders dan in een zodanig gesloten ton, kar, kruiwagen of vaar- tuig, dat geen hinderlijke of schadelijke uitdampingen worden ver- spreid; 2. Het in het vorig lid, onder b, verbodene geldt niet voor het personeel, belast met de openbare reiniging. Artikel 187 In andere gevallen dan die waarin de hinderwet of enig ander wettelijk voorschrift van toepassing is, is het verboden huiden of afval van dieren alsmede dode dieren te brengen of te hebben op een plaats, waar die zaken door stank hinder kunnen veroorzaken. Artikel 188 1. Het is verboden vaten, emmers of dergelijke voorwerpen, waarin zich as, vuilnis, mest, vodden of soortgelijke stoffen bevin- den, op of aan de weg te plaatsen of te doen plaatsen: a. tenzij die voorwerpen op behoorlijke wijze zijn afgedekt; b. op andere dagen, dan waarop de dienst der gemeentereiniging zich aldaar voor het ledigen dier voorwerpen pleegt aan te melden. 2. De eigenaar of de gebruiker van enig in het eerste lid be- doeld voorwerp is verplicht zorg te dragen, dat dit steeds, nadat het is geledigd, zo spoedig mogelijk van de weg wordt verwijderd, in geen geval echter op of aan de weg staat tussen een half uur na zonsondergang en een half uur voor zonsopgang. Artikel 189 In andere gevallen dan die, waarin de hinderwet toepasselijk is, is het verboden: Ontheffing a- enige bewaarplaats van mest, baggerspecie, vuilnis en der- B. en w. gelijke aan te leggen of te hebben op of aan de weg binnen de bebouwde kom; b. enige bewaarplaats van mest, baggerspecie of vuilnis te heb- ben, nadat burgemeester en wethouders bij een met redenen om- kleed en aan de betrokkene in afschrift medegedeeld besluit hebben verklaard, dat deze bewaarplaats naar hun oordeel schadelijk voor de openbare gezondheid is of overigens niet in een behoorlijke staat verkeert, en, indien door hen maatregelen tot verbetering zijn voor- geschreven, deze niet binnen de door hen bepaalde termijn zijn uitgevoerd. c. botten of afval van geslachte dieren anders te bewaren dan in luchtdicht gesloten kisten of bakken. Artikel 190 1. Het is verboden zonder toestemming van de eigenaar, beheer- der of gebruiker van een aan de weg gelegen eigendom puin, vuilnis,

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 52