39 as, tuinafval of dergelijke stoffen daarop te storten of te doen storten. 2. Bij overtreding van het bepaalde bij dit artikel moeten de betreffende stoffen op eerste vordering van de politie door of van- wege de overtreder worden verwijderd. Bij niet nakomen van deze verplichtingen zal een en ander op kosten van de nalatige van overheidswege geschieden. Artikel 191 Het is verboden, onverminderd het bepaalde in of krachtens de Warenwet, het water der openbare en niet openbare wateren te bezigen voor het wassen, afspoelen of besproeien van groenten, wortelen, vrucht of ooft, of voor het reinigen van vaatwerk, bestemd om te worden gebruikt bij de bewaring of bereiding van voedings- middelen. Artikel 192 1. Het is verboden binnen de afstand van 5 m van de weggrens vuilnis, zand, as, puin, afbraak of soortgelijke stoffen op aan wegen gelegen terreinen te storten of te hebben, anders dan binnen dichte schuttingen en met inachtneming van de voorschriften, welke, naar het oordeel van burgemeester en wethouders, ter voorkoming van verstuiving of andere hinder noodzakelijk zijn. 2. Hetgeen in strijd met deze bepaling gestort of aanwezig is, moet door of vanwege de eigenaar van de grond, binnen 24 uur na aanzegging van de politie, worden weggeruimd. Artikel 193 Een ieder is verplicht op bevel van burgemeester en wethouders binnen de door hen gestelde termijn: a. de tuin, voor of terzijde van het door hem bewoonde huis ge- legen, alsmede zijn achtertuin,voorzover gelegen aan wegen of openbare wateren, in behoorlijke staat van onderhoud te brengen en te houden; b. de tuin, voor of terzijde van een onbewoond hem in eigendom toebehorend perceel, alsmede de daarbij behorende achtertuin, voor- zover gelegen aan wegen of openbare wateren, in behoorlijke staat van onderhoud te brengen en te houden; c. een hem toebehorend onbebouwd perceel van onkruid of vuil- nis voldoende te reinigen. Artikel 194 Het is verboden bij het vervoeren van mest of vuilnis een grotere hoeveelheid op of aan de weg te hebben dan telkens per wagen of vaartuig kan worden vervoerd. Artikel 195 Het is verboden binnen de bebouwde kom op of aan de weg tegen een muur, een paal, een boom, een omheining of een brugleuning, alsmede op andere uren dan tussen 8 en 10 uur een kleed, karpet, loper, mat of dergelijk voorwerp uit te slaan of uit te kloppen. Artikel 196 1. Het is verboden binnen de bebouwde kom in een goot langs

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 53