40 een weg, niet zijnde een weg, waarop het rijkswegenreglement van toepassing is, alsmede in de daarbij behorende zmkputten, vu.'l te werpen of te laten vloeien. 2 Het is verboden in een openbaar riool stoffen te werpen of af te voeren, die het riool kunnen verstoppen of beschadigen. Artikel 197 De hoofdbewoner van een bewoond en de eigenaar van een onbe- woond perceel binnen de bebouwde kom zijn verplicht te zorgen, dat de goten, riolen en zinkputten, behorende tot het perceel, be- hoorlijk schoongehouden worden. Artikel 198 De eigenaar, beheerder of gebruiker van een niet bij een gebouw behorende waterloop, goot, riool of zinkput is verplicht deze, indien zii door een gebrek de geregelde afwatering belemmeren of schade- lijke uitwasemingen verspreiden, op zijn kosten te verbeteren bmnen een door burgemeester en wethouders te bepalen termijn. Artikel 199 1 Het is de eigenaar van een terrein, een water, een waterloop, een goot of een riool, binnen de bebouwde kom gelegen, verboden deze in vervuilde of gebrekkige toestand te laten, nadat burge- meester en wethouders bij een met redenen omkleed en aan de betrokkene in afschrift medegedeeld besluit hebben verklaard, dat dat terrein, dat water, die waterloop, die goot of dat riool naar hun oordeel schadelijk is voor de openbare gezondheid dan wel overigens niet in een behoorlijke staat verkeert, en, indien door burgemeester en wethouders maatregelen tot verbetering zijn voorgeschreven, deze niet binnen de door dat college bepaalde termijn zijn uitgevoerd. 2. De maatregelen, die burgemeester en wethouders, te hunner keuze kunnen voorschrijven, bestaan in het ophogen van het ter- rein 'het aanbrengen van behoorlijke afwatering, het uitdiepen, reinigen of dempen al dan niet met riolering of overwelving van het water, alsmede het ruimen of herstellen van de waterloop, de goot of dat riool. Artikel 200 Het is verboden een pomp, put of ander middel van watervoor- ziening te verontreinigen. HOOFDSTUK VII OPENBABE VEILIGHEID Afdeling 1 Bewaring en vervoer van ontvlambare ein ontplofbare stoffen. Artikel 201 Het is verboden: a. buskruit en vuurwerk, waarvan de opslag zonder vergunning is geoorloofd krachtens het bepaalde in artikel 72 van het Komnk- lijk besluit van 15 October 1885, Stbl. nr 187, anders te bewaren

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 54