41 dan in een of meer gesloten metalen trommels en op een afstand van tenminste 1 m van alle vuur en van alle licht, electrisch gloeilicht uitgezonderd; b. buskruit of vuurwerk aan het publiek af te îeveren. Artikel 202. 1. In andere gevallen dan die waarin de hinderwet van toepassing is, is het verboden voorhanden te hebben a. benzine of enige andere niet met water in alle verhoudingen mengbare vloeistof, welke bij aanraking met een vlam zelf vlam vat, of waarvan het ontvlammingspunt, bepaald met het toestel van Abel-Pensky, bij een druk van 760 mm kwik lager dan 21° C is gelegen, in een hoeveelheid van meer dan 5 1 en anders dan in één of meer gesloten metalen vaten dan wel in een of meer gesloten flessen van ten hoogste 11 inhoud; b. petroleum of enige andere niet met water in alle verhoudin- gen mengbare vloeistof, waarvan het ontvlammingspunt, bepaald met het toestel van Abel-Pensky, bij een druk van 760 mm kwik tussen 20° C en 56° C is gelegen, in een hoeveelheid van meer dan 20 i en anders dan in één of meer gesloten metalen vaten; c. brandspiritus of enige andere met water in alle verhoudingen mengbare vloeistof, welke bij aanraking met een vlam onmiddelllijk zelf vlam vat en wier kookpunt lager ligt dan 78° C in een hoe- veelheid van meer dan 5 1 en anders dan in één of meer gesloten metalen vaten dan wel in één of meer gesloten flessen van ten hoogste 1 1 inhoud. 2. Het is verboden stookolie of enige andere brandbare vloeistof, waarvan het ontvlammingspunt, bepaald met het toestel van Abel- Pensky, bij een druk van 760 mm hoger dan 55° C is gelegen, voorhanden te hebben in een hoeveelheid van meer dan 200 1 en anders dan in een of meer gesloten metalen vaten. 3. a. Het in het eerste lid vervatte verbod geldt niet voor de brandstof, welke zich bevindt in het reservoir vam een motor; b. het in het tweede lid vervatte verbod geldt niet voor enige in dat lid bedoelde vloeistof, welke is geborgen in een gesloten, geheel ondergronds reservoir. Artikel 203 Het is verboden enige in artikel 202, lid 1 onder a, bedoelde vloei- stof anders te vervoeren dan met inachtneming van de regelen, gegeven door de Benzinecommissie 1927 in het ontwerp reglement op het vervoer van benzine te land, gelijk dit reglement later is vastgesteld, gewijzigd of aangevuld. Artikei 204 1. In andere gevallen dan die waarin de hinderwet of de veilig- heidswet van toepassing is, is het verboden een hogedruk-vat gevuld met samengeperst, vloeibaar gemaakt of onder druk in oplosssing verkerend gas te hebben op een plaats, waar een temperatuur boven 26° C kan optreden. Het vervoeren en verplaatsen moet zodanig geschieden, dat vallen op of stoten tegen harde voorwerpen zoveel mogelijk wordt voor- komen. Ontheffing B. en W. Ontheffing B. en W. Ontheffing B. en W.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 55