45 oud papier of enige andere licht ontvlambare, licht brandbare of enige ontplofbare stof, dan wel tot verwerking van hout b. in een ruimte, gebezigd tot berging van meer dan één auto, of in een stal c. in of op een bergruimte van een vaar- of voertuig, met een of meer der onder a genoemde goederen of stoffen, uitgezonderd hout, geladen d. bij het laden of lossen van een of meer der onder a genoemde goederen of stoffen e. bij het vullen van een brandstofreservoir met gas of een der in artikel 202 bedoelde vloeistoffen le. een vuur te ontsteken, te hebben of te dragen; 2e. te roken; 3e. ander dan electrisch licht te gebruiken. 2. Het verbod, vervat in het eerste lid, is niet van toepassing op de gedeelten van een gebouw, welke uitsluitend ter bewoning gebruikt worden. 3. Van het in het eerste lid onder a bepaalde kan door burge- meester en wethouders ontheffing worden verleend voor zoveel betreft de verwerking van de daarin genoemde stoffen. Artikel 224 Het is verboden het brandstofreservoir van een motor te vullen, wanneer de motor in werking is. Artikel 225 De gebruiker van een opslagplaats van enige brandbare stof is verplicht in het belang van de bestrijding van brand doorgangen vrij te houden, zo dat de opgeslagen goederen naar het oordeel van de commandant van de brandweer voldoende toegankelijk zijn. Artikel 226 Het is verboden enige licht ontvlambare of licht brandbare stof te hebben binnen een zodanige afstand van een verlichtingsinstalla- tie, een stookinrichting, een geleiding voor centrale verwarming, een schoorsteen of een andere afvoerleiding van verbrandingsgassen, dat daardoor brandgevaar kan ontstaan. Artikel 227 Hij, die enige aan broeiïng of zelfontbranding onderhevige stof onder zich heeft, is verplicht maatregelen te nemen tegen broeiïng welke brandgevaar kan opleveren, of tegen zelfontbranding van die stof, en bij ontdekking van zodanige broeiïng of zelfontbranding onmiddellijk de brandweer te waarschuwen. Artikel 228 Het is verboden ongebluste kalk te hebben anders dan in een droge bergplaats, welke voldoende beschermd is tegen het toetreden van vocht.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 59