74 2e Afd. 30 Juni 1955. TIJDELIJKE ZIEKTEKOSTENREGELING 1955. Aan de Raad, Bij Uw toesluit van 26 Augustus 1954 no. 9 werd op de daarin genoemde groepen van gemeentepersoneel het K.B. van 5 Juli 1954, Stbl. no. 289, houdende toekenning van een tegemoetkoming over het jaar 1954 in de kosten, verband houdende met ziekte, aan burgerlijk rijkspersoneel (In- terimregeling ziektekosten ambtenaren 1954), van toepassing verklaard. Van de Minister van Binnenlandse Zaken ontvingen wij thans onder dagtekening van 17 Mei j.l. een circulaire, waarin medegedeeld wordt, dat het in het voomemen ligt een Koninklijk besluit uit te lokken tot vast- steiling van, een regeling voor het jaar 1955, welke gelijkluidend zal zijn aan die voor het jaar 1954. De hedragen van de tegemoetkoming zullen echter in verband met de verhoging, welke de premiën voor de vrijwillige ziekenfondsverzekering laatstelijk hebben ondergaan, opgevoerd worden tot 84,— en f 42. per jaar, onderscheidenlijk voor gehuwden en ongehuwden in de zin van de regeling. De Minister verzoekt ons de totstandkoming van een overeenkomstige voorziening ten behoeve van het personeel dezer gemeente te hevorderen voor zover daaraan voor dit personeel hehoefte bestaat. Wij stellen U voor, evenals vorige jaren, de rijksregeling voor het jaar 1955 van overeenkomstige toepassing te verklaren op het gemeente- personeel. Ten einde in staat te zijn om, gelijk in voorafgaande jaren ook is geschied, over de eerste helft van dit jaar eventueel een voorschot te kunnen uitbetalen, verzoeken wij U tevens ons hiertoe te machtigen. Een ontwerp-besluit bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. Heemstede, 8 Juni 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 5