46 Artikel 229 Het is verboden: 1. ealcium-carbid te hebben: a. zonder vergunning van burgemeester en wethouders in een grotere hoeveelheid dan van 200 kg; b. anders dan in een gesloten metalen bus, voorzien van een in de Nederlandse taal gestelde mededeling, waardoor op het gevaar van aanraking met vocht wordt gewezen; 2. calcium-carbid te bewaren in de open lucht, in een kelder dan wel in een vochtige of een ongeventileerde ruimte. Artikel 230 In andere gevallen dan die waarin de hinderwet van toepassing is, is het verboden houtafval, hooi, stro, vlas, riet, textiel-afval, lompen, oud papier of enige andere licht ontvlambare, licht brandbare of enige ontplofbare of aan broeiïng of zelfontbranding onderhevige stof, opgeslagen te hebben: 1. binnen de bebouwde kom; 2. buiten de bebouwde kom in de open lucht op een afstand van minder dan: a. 10 m van enig gebouw met wanden van steen of beton en brandwerend afgedekt; b. 15 m van enig ander gebouw of enig getimmerte; c. 10 m van de weg. Artikel 231 In andere gevallen dan die waarin de hinderwet van toepassing is, is het verboden een ruimte, door burgemeester en wethouders in verband met bijzonder brandgevaar aangewezen, met een motor- voertuig binnen te rijden anders dan met inachtneming van de veiligheidsmaatregelen, door burgemeester en wethouders blijkens kennisgeving aan de ingang van de ruimte voorgeschreven. Artikel 232 Het is verboden brandende, broeiende, gebrand of gebroeid heb- bende goederen of stoffen te verladen, te verwerken of op te slaan op zo'n wijze, dat daardoor naar het oordeel van de commandant van de brandweer brandgevaar te duchten is. Artikel 233 1. In andere gevallen dan die, waarin de hinderwet van toe- passing is, is het verboden een met enig gas gevoed apparaat ten behoeve van verwarming of verlichting anders dan voor huiselijke doeleinden te gebruiken, indien het niet onmiddellijk is aangesloten aan een metalen aanvoerleiding. 2. Van het in het eerste lid bepaalde kan door burgemeester en wethouders ontheffing worden verleend voor zover het betreft apparaten, die tijdens het gebruik verplaatsbaar moeten kunnen zijn. Artikel 234 Het is verboden binnen een afstand van IV2 m van een brandbare Onthefhng B. en W.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 60