48 Artikel 239 Het is verboden een brandwerende deur, voorzien van een inrich- ting voor automatisehe sluiting: a. langer in geopende toestand te doen verblijven dan in verband mét het verkeer van personen of het vervoer van goederen strikt noodzakelijk is; b. op andere wijze in geopende toestand vast te zetten dan door middel van een door burgemeester en wethouders aangewezen amb- tenaar goedgekeurde inrichting, welke de deur bij een tempe- ratuur van ten hoogste 75° C automatisch loslaat. Afdeling 4 Van garages en herstelinrichtingen. Artikel 240 In deze afdeling wordt verstaan onder: a. motorrijtuig: een motorrijtuig in de zin van de wegenverkeers- wet, voorzover als motorbrandstof hiervoor geheel of ten dele van benzine gebruik wordt gemaakt; b. garage: een overdekte door wanden begrensde ruimte, in gebruik voor plaatsing van één of meer motorrijtuigen of één of meer voor het vervoer van brandbare vloeistoffen en gassen inge- richte voertuigen dan wel voor het verrichten van werkzaamheden aan motorrijtuigen en aan voor het vervoer van brandbare vloéi- stoffen en gassen ingerichte voertuigen, voor zover bij die werk- zaamheden geen vuur wordt gebruikt, geen vonken worden gevormd, geen onderdelen een zodanige temperatuur kunnen krijgen dat daar- door de mogelijkheid ontstaat van brand of explosie en geen sterke verdamping van licht ontvlambare stoffen kan worden verwacht, met uitzondering van 1 een ruimte waarin uitsluitend één of meer motorrijtuigen aan- wezig zijn, waaruit alle benzine is verwijderd en waarvan de benzine- reservoirs deugdelijk zijn gesloten; 2. een ruimte in gebruik voor plaatsing van één of meer motor- rijtuigen op twee of drie wielen, waarvan de benzinereservoirs te- zamen niet meer dan 30 1 vloeistof kunnen bevatten; c. herstelinrichting: een overdekte door wanden begrensde ruimte, regelmatig in gebruik voor het uitvoeren van werkzaam- heden aan motorrijtuigen en aan voor het vervoer van brandbare vloeistoffen en gassen ingerichte voertuigen, indien bij die werk- zaamheden vuur wordt gebruikt, vonken kunnen worden gevormd, onderdelen een zodanige temperatuur kunnen krijgen, dat daardoor de mogelijkheid ontstaat van brand of explosie, of sterke verdam- ping van licht ontvlambare stoffen kan worden verwacht; d. benzine: elke brandbare vloeistof, welke bij aanraking met een vlam zelf vlam vat of waarvan het ontvlammingspunt, bepaald volgens Abel-Pensky, bij 760 mm kwikdruk lager ligt dan 21° C met uitzondering van die brandbare vloeistoffen, welke in elke ver- houding met water mengbaar zijn.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 62