51 2. Het in het eerste lid vervatte verbod is niet toepasselijk op de personen genoemd in artikel 2 der Brandweerwet, de bewoners en de eigenaren van de brandende of bedreigde percelen, de amb- tenaren van politie en justitie en op hen, wier tegenwoordigheid ter plaatse nodig of gewenst is, zulks ter beoordeling van de bur- gemeester of van degene, die bij de brandbestrijding het bevel voert. Afdeling 7 BrandveUigheidsvoorschriftein voor bijeenkomstcn e.d. Artikel 250 1. In andere gevallen dan die, waarin de bioscoopwet van toe- Ontheffing passing is, is het de eigenaar of houder van een inrichting verboden B' en w- daarin een openbare of besloten toneelvoorstelling, bioscoopvoorstel- ling, tentoonstelling of andere vermakelijkheid te geven of te laten geven dan wel een bijeenkomst te houden of te laten houden, tenzij ter beoordeling van burgemeester en wethouders afdoende brand- veiligheidsmaatregelen zijn getroffen. Artikel 251 Het is hem, die één of meer tot een woning behorende ruimten beschikbaar stelt voor het geven van een voorstelling of andere vermakelijkheid dan wel voor het houden van een bijeenkomst, waarbij meer dan 20 personen aanwezig zullen zijn, verboden zulks te doen, indien hij niet tenminste 2 x 24 uur tevoren van het voor- nemen heeft kennis gegeven aan burgemeester en wethouders en de door dezen gegeven voorschriften ter verzekering van de veilig- heid der bezoekers heeft opgevolgd. Artikel 252 Bij het verlenen van ontheffing van het verbod vervat in artikel 250, kunnen burgemeester en wethouders voorwaarden stellen: 1. in het algemeen ten aanzien van: a. het aantal, de afmetingen en de plaatsing van uitgangen, trappen en andere vluchtwegen; b. de constructie en de draai- en sluitinrichting van de uitgangs- deuren; c. het vrijhouden van vluchtwegen; d. de glasbezettingen; e. de verlichting; f. de transparant- en noodverlichting; g. de verwarmingsinrichtingen; h. het luchtverversingssysteem; i. de aankleding en versiering; j. het gebruik van open vuur en licht, alsmede het roken; k. de blusmiddelen; 1. de bewaking door brandweerpersoneel, voor zover betreft

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 65