54 a. een gebouw, dat voor het publiek toegankelijk pleegt te zijn, of een school, b. een gebouw, waar verscheidene personen anders dan in ge- zinsverband plegen te verblijven, c. een gebouw, waarin meer dan drie gezinnen anders dan in een voor elk gezin geheel afgescheiden woning zijn gehuisvest, verpiicht zorg te dragen, dat de uitgangen, nooduitgangen en overige vluchtwegen van het gebouw of de school steeds behoorlijk zijn verlicht, van alle belemmeringen worden vrijgehouden en de in de vluchtwegen aanwezige uitgangsdeuren steeds aan de binnen- zijde door een ieder, zonder gebruikmaking van een sleutel kunnen worden geopend. Artikel 258 De houder van een kraam, een kermisinrichting of van een tent, welke dient voor openbare samenkomsten of vermakelijkheden, is verplicht op eerste aanzegging te voldoen aan de eisen, welke een terzake door burgemeester en wethouders aangewezen ambtenaar in het belang van de beveiliging tegen brandgevaar stelt. HOOFDSTUK VIII VERKEER EN VERVOER Afdeling 1 Bescherming van de bruikbaarheid van wegen 1. Het is verboden Artikel 259 Ontheffing B. en W. Ontheffing B. en W. Ontheffing B. en W. a. de verharding van een weg op te breken of te beschadigen dan wel in een weg te graven; b. in de weg palen te slaan en daarop steigers te plaatsen of te houden c. over de weg touwen, draden of kabels te spannen d. een weg tot werkplaats te bezigen dan wel tot enig ander doel, niet overeenkomstig zijn bestemming, in te nemen; e. van enig perceel of enig erf uit een waterlozing te maken of te hebben, welke uitloopt over een weg. 2. De in het eerste lid vervatte verboden gelden niet, indien een of meer der genoemde handelingen worden verricht door of vanwege het daartoe bevoegde publiek gezag. Artikel 260 Het is verboden zich op een verharde weg, die niet glad is ten- gevolge van vorst of sneeuw, te bevinden met een eenhoevig dier, waarvan de hoeven voorzien zijn van een beslag, dat uitstekende scherpe delen aan het loopvlak heeft. Artikel 261 1. Het is verboden op een weg het zand van een nieuwe of ver- nieuwde bestrating te verwijderen binnen een week na de vol- tooiïng van het straatwerk.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 68