59 Afdeling 2 Sport en spelen Artikel E77 Het is verboden: a. een openbare ijsbaan te beschadigen, te verontreinigen, daar- in anders dan ter voldoening aan artikel 245 een bijt te maken of daarop het verkeer op enigerlei wijze te belemmeren of in gevaar te brengen; b. met een ijsschip, een slede of enig ander voertuig gebruik te maken van een uitsluitend voor schaatsenrijders bestemd gedeelte van een openbare ijsbaan; c. een baken, plank, paai of enig ander voorwerp, ten behoeve van de veiligheid op een openbare ijsbaan geplaatst, te beschadigen of wederrechtelijk te verplaatsen of te verwijderen; d. zich te begeven op die gedeelten van het ijs in openbare wateren, die door strowissen of op andere wijze als gevaarlijk zijn aangeduid; e. op het ijs een nering uit te oefenen; Ontheffing f. een kraam, tent, tafel, bank, stoel of een dergelijk voorwerp onthetting op het ijs van een openbaar water te plaatsen of te hebben dan B. en W. wel op dat ijs een baan te vegen; g. het afgezette terrein voor een hardrijderij of een ander feest wederrechtelijk te betreden of te berijden; HOOFDSTUK XI STRAF- EN SLOTBEPAEINGEN Artikel 278 Aan hen, die met het opsporen van overtredingen dezer verorde- ning belast zijn, wordt, ieder voor zoveel betreft de zaken, welke aan zijn bijzonder toezicht zijn toevertrouwd, de last verstrekt tot verzekering van de nakoming der bepalingen van de artikelen dezer verordening te allen tijde elk gebouw, voertuig of vaartuig met inbegrip van woonwagens en elke al dan niet afgesloten ruimte of erf, ook tegen de wii van de bewoner, eigenaar of gebruiker binnen te treden of te betreden, voor zoveel woningen of woonruim- ten in voer- of vaartuigen betreft met inachtneming van de be- palingen van de wet van 31 Augustus 1853 (Stbl. nr 83). Artikel 279 1. Overtreding van enige bepaling dezer verordening wordt ge- straft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. 2. Bij veroordeling wegens overtreding van een der bepalingen van de artikelen 16, 17, 19, 53, 54, 86, 87 en 88 kunnen de voor- werpen, waarmede de overtreding gepleegd is, worden verbeurd verklaard, voor zover zij aan de veroordeelde toebehoren. 3. Overtreding van enige bepaling dezer verordening kan voorts worden gestraft met openbaarmaking van de rechterlijke uitspraak.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 73