122 5e Afd. 29 September 1955. GEMEENTELIJKE SOCIALE WERKVOORZIENING. Aan de Raad, Door het Rijk worden de gemeentebesturen gestimuleerd om werk- objecten te creëren tot tewerkstelling van moeilijk plaatsbare personen tenemde bedoelde personen, zowel hoofd- als handarbeiders, in de gelegen- heid te stellen hun arbeidsgesehiktheid te vergroten, in stand te houden dan wel te herstellen. Hiertoe is van rijkswege een regeling ontworpen, waarbij o.m. be- paald is, dat door het gemeentebestuur een Commissie Gemeentêlijke Sociale Werkvoorziening wordt ingesteld waarin zitting hebben: a. drie ambtelijke leden, te weten: een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, die tevens als voor- zitter optreedt; de betrokken Rijksconsulent voor Sociale Bijstand van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid of diens vertegenwoordiger; de Directeur van het Arbeidsbureau of diens vertegenwoordiger; b. drie vertegenwoordigers van de werknemers, te weten één vertegen- woordiger van elk der bij de Stichting van de Arbeid aangesloten Vakcentralen van werknemers. Deze commissie, die eind Maart van dit jaar, na overleg met de Com- missie voor Sociale Zaken, werd ingesteld, adviseert ons o.a. omtrent de vraag voor welke werkloze handarbeiders plaatsing op een object wense- lijk îs en omtrent de in de gemeente aanwezige mogelijkheden tot het creeren van objecten. In de lonen en de daarop vallende sociale lasten en vereveningsheffing van de op deze objecten geplaatste arbeiders verleent het Rijk 90 tot 95 subsidie, mits de gepiaatsten bij de aanvang van hun plaatsing een onderhoudsuitkering ontvangen waarin vanwege het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid wordt gesubsidieerd. In de kosten van arbeiders, die voor hun tewerkstelling- niet een uit- kering ontvangen, waarin vanwege het Ministerie wordt gesubsidieerd, kan eveneens 90 tot 95 subsidie worden verleend, indien betrokkenen' mede naar het oordeel van de G.S.W. Commissie, op grond van hun prestaties op het object met de andere arbeiders kunnen worden geliik- gesteld. J Daar de werkzaamheden, die op grond van deze regeling verricht kun- nen worden zoveel mogelijk buiten het normale bedrijfsverband dienen ?gen> is het vinden van een dergelijk object niet zo eenvoudig. Wij hebben in de afgelopen zomer, in tegenstelling tot andere jaren, de kmderboerderij in Groenendaal gedurende hele dagen voor het publiek toegankelijk gesteld, en de surveillance aldaar in het kader der riiks- regeling laten uitvoeren. Thans zouden wij, behoudens Uw instemming, over willen gaan tot mstelling van een sociaal werkvoorzieningsobject op het terrein van de gemeente-reiniging bestaande uit het zeven en verzamelen van compost. ouiten het grote stort op de reiniging ligt nl. een behoorlijke laag ver- teerd vuü, die voor verwerking tot compost geschikt is. Een bezwaar is ecnter, dat dit verteerde vuil zich bevindt onder een laag andere stoffen welke voor compostverwerking totaal ongeschikt zijn en daarom eerst moet worden verwijderd. Zijn deze werkzaamheden verricht, dan kan met het uitzeven worden begonnen. Zoals U uit het hierbij overgelegde advies van de Directeur van Open- are Werken kunt lezen, is omtrent het te verwerken arbeidsloon moeilijk een raming te maken, zodat wij ons voorstellen dit t.z.t. per suppletoire

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 19