117 2e Afd. 29 September 1955. GARANTIK HYPOTHEC AIRK GELDLENINGEN N.V. BOUWKAS NEDERLANDSE GEMEENTEN Aan de Raad, Van de N V Bouwkas Nederlandse Gemeenten te Assen is een verzoek ontvangen ten behoeve van een drietal bouwspaarders de geldlening te garanderen, welke deze van haar onder hypothecair verband zullen ont- vangen ter financiering van de bouw van 3 woningen. Genoemde instelling kon voor deze bouw slechts vreemd geld opnemen wanneer de te verstrekken lening door de gemeente wordt gegarandeerd. Reeds enkele malen werd door Uw college voor een aantal bouwspaarders een dergelijke garantie verleend. Thans wordt voor hypothecaire geldleningen, te verstrekken aan de toekomstige bewoners van 3 woningen aan de Glipperweg gaiantie ge- vraagd. Het betreft hier 3 employé's van de K.L.M. De bouwkosten zullen f 30.000.bedragen. In de regel verstrekt de Bouwkas op woonhuizen geen hogere lening dan 16.000. De K.L.M. heeft echter groot belang bij een goede huisvestmg van haar employé's zodat zij in deze steun wil verlenen in de vorm van het ver- strekken 'van een borgtocht. In tegenstelling tot de gebruikelijke termqn van 30 jaren hebben deze leningen een looptijd van 15 of 20 jaren, terwijl het schuldrestant in zijn geheel opeisbaar zal zijn indien de bouwspaarder de dienst der K.L.M. verlaat of overlijdt. Voorts zal, wanneer door normale of extra aflossingen zoveel îs afge- lost, dat het' schuldrestant niet groter is dan op dat moment het restant zou zijn van een geldlening van f 16.000.die in 30 jaren bij de geldende rentevoet op annuïteitsbasis wordt afgelost, de K.L.M. van de door haar verleende borgtocht zijn ontheven. Op deze wijze zullen de risico's voor de gemeente niet groter zijn dan normaliter bij leningen van de Bouwkas het geval is. Alle deelnemers hebben meer aan eigen geld gestort dan volgens de gestelde normen ver- eist is. Op grond van verkregen gegevens worden zij in staat geacht hun uit de geldlening voortvloeiende verplichtingen na te komen. Wij stellen U voor de gevraagde garantie te verlenen en bieden U daar- toe bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 14 September 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 3