3 1 iAN 1956 No. /X. 3e Afd. STRAATBELASTIN G. Aan de Raad. Bii Uw besluit van 3 juni 1954 tot vaststelling van de verordening tot heffing van straatbelasting werd het belastingtarief bepaald op 2 van de kadastrale huurwaarde,' zowel voor gebouwde eigendommen en daarbrj behorende erven, als voor ongebouwde eigendommen. Tot nog toe is het mogelijk geweest een zeer groot deel van de kosten van aanleg, onderhoud, verlichting enz. van straten en wegen uit de algemene middelen van de gemeente te financieren. Xn november 1955 is de installatie voor zuivering van rioolwater m eebruik genomen waarvan een aanzienlijke jaarlijkse uitgaaf het gevolg is Daarnaast heeft een algemene toeneming van de gemeentelrjke uitgaven plaatsgevonden, als gevolg van stijging van het loon- en prrjsperl. Deze hogere uitgaven worden slechts gedeeltelijk goedgemaakt door verhoogde uitkeringen uit het gemeentefonds. Wii ziin daarom van mening dat er thans nret aan te ontkomen rs, een groter gedeelte van de kosten van straten en wegen, alsmede kosten van riolering, rioolwaterzuivering enz. door middel van de straatbelastmg te dekken. Bij de huidige heffing van 2 ramen wij de belastingopbrengst op 56.500,Wij achten het noodzakelijk, dat de belasting wordt ver- dubbeld en zodoende 113.000,opbrengt. In het algemeen zijn er redenen de ongebouwde ergendommen met een lager percentage te belasten dan de gebouwde eigendommen en de daarbrj behorende erven. In deze gemeente bevinden zich echter urtzonderlrjk weinig ongebouwde eigendommen. Bovendien is een groot deel hrervan in het bezit van de gemeente. De opbrengst bij een heffing van 1 rs te stellen op /400,Ter wille van een eenvoudige heffing stellen wrj U daarom voor het heffingspercentage zowel voor gebouwde eigendommen en daarbij behorende erven als voor de ongebouwde eigendommen vast te stellen op 4 Ondanks deze verhoging zou het tarief zich ten opzrchte van het over- grote deel der gemeenten nog gunstig blijven onderscheiden, daar veelal 6 en dikwijls aanzienlijk meer wordt geheven. Heemstede, 17 december 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 11