MBl en van het onderwijzend personeel bij het L.O. en U.L.O. is hierbij geen rekening gehouden. Deze verhoging van het uitkeringspercentage is dus opnieuw ten enen- male ontoereikend gebleken om de genoemde salarisverbeteringen te com- penseren. Daarbij komt dan nog de toepassing van de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken, welke een herziening van de rang- indeling voor een aantal ambtenaren met zich medebracht en dan nog in het bijzonder voor onze gemeente de indeling in de le klasse voor de bezoldiging der ambtenaren. Uiteraard beperkt zich de verhoging der uitgaven voor de gemeente niet tot het salarisaccres alleen, doch oefent een algemene loonronde, zoals die met 6 invloed uit op het niveau der uitgaven over de gehele linie. Als gevolg van de inwerkingtreding der Schoolgeldwet zijn de schoolgelden voor de leerplichtige jeugd te rekenen met ingang van 1 september 1955 afgeschaft. Dit houdt voor onze gemeente in, daf slechts schoolgeid wordr geheven voor de in het derde en vierde leerjaar der U.L.O.-scholen ge- plaatste leerlingen. De gemeenten ontvangen voor dit gemis der schoolgelden compensatle door een verhoging der belastinguitkering uit het gemeentefonds. Het basis-bedrag dezer uitkering is in verband hîermede gestegen van 7,33 tot f 14,32 per inwoner. Bovendien kon op grond van de reeds genoemde circulaire van de Minister van Binneniandse Zaken het uitkeringspercen- tage voor 1956 bepaald worden op 110 tegenover 107 voor 1955, hetgeen een hogere bate oplevert van rond f 10.000, POLITIEKOSTEN. Bij Koninklijk Besluit van 19 januari 1955 Stbl. no. 333 is de reeds lang verwachte herziening van het Besluit vergoeding politiekosten tot stand gekomen, waarbij de normen voor de vergoedingen aan de gemeenten te rekenen met ingang van 1 januari 1951 zijn herzien. De verwachting, dat, als gevolg van deze herziening de ten laste der gemeente komende kosten van de politie nagenoeg zouden worden gedekt, is, voor wat betreft het overgrote deel der gemeenten met eigen poiitie, waaronder Heemstede, niet in vervulling gegaan. Na de aanvullende uitkeringen op grond van de verhoogde normen resteren over alie jaren na 1950 nog vrij beiangrijke tekorten. Dit tekort blijkt voor 1956 reeds opgelopen te zijn tot f 38.188,81, verdeeld over de personeelskosten /27.880,34, de materiële uitgaven /8.747,80 en de overige uitgaven /1.553,67. Hieruit moge biijken, dat alleen al op de salarissen e.d. een bedrag van ongeveer /700,per personeelslid wordt toegelegd. Inmiddels is vanwege het Ministerie van Binnenlandse Zaken een onder- zoek begonnen bij een aantal proefgemeenten met eigen politie om tot een verfijning der normvergoedingen voor de poiitie-uitgaven te komen en deze zo mogelijk beter af te stemmen op de werkelijke kosten. Ook Heemstede behoorde tot deze proefgemeenten en het onderzoek heeft hier intussen plaats gevonden. In afwachting van het resultaat daarvan is inmiddels op grond van artikel 8 van het Politiekostenbesluit om toe- kenning van een buitengewone bijdrage van het rijk verzocht. WONIN GBOUW. Rekening kan worden gehouden met de voltooiïng van het complex van 21 eengezinswoningen ten zuiden van de Bankastraat in het begin van het begrotingsjaar. Met de bouw van 114 woningen ten oosten van de Glipperweg zal waarschijnlijk zeer binnenkort een begin kunnen worden gemaakt, zodat verwacht mag worden dat ook met dit complex de woning-

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 2