voorraad in onze gemeente in de loop van het jaar 1956 vermeerderd zal kunnen worden. Bovendien is aan de n.v. Bouwkas Nederlandse Gemeenten bouwvolume toegewezen voor 17 woningen. Mocht het de Bouwkas niet mogelijk zijn deze bouw volledig te realiseren, dan zullen hiervoor van gemeentewege woningen worden gebouwd. Met deze bouw is het voor de jaren 1954, 1955 en 1956 aan de gemeente toegewezen bouwvolume uitgeput, en werd reeds beschikt over het te ver- wachten migratie-overschot voor 1954. Inmiddels is door een architect een plan ontworpen voor 39 maandhuur- woningen, ten oosten van de Glipperweg, in aansluiting aan het door de gemeente aldaar te stichten complex. W ij hebben goede verwachting dat deze 39 woningen door een beleggingsmaatschappij in de vrije sector zullen worden gebouwd en aan inwoners der gemeente verhuurd Wij hebben verder aan de architect die ook de plannen voor de oostzijde van de Glipperweg neeft ontworpen verzocht een schetsplan te ontwerpen voor de bouw van week- en maandhuurwoningen ten westen van de Glip- perweg. Pogingen zullen worden aangewend om hiervoor in eerste instan- tie het migratie-overschot voor de jaren 1955 en 1956 te benutten. Mocht dit niet mogelijk zijn of van onvoldoende omvang, en wij ook geen kans zouden zien om verdere bouwplannen op andere wijze te realiseren dan zal hiermede gewacht kunnen worden tot 1957. Met dat jaar begint n.l. een meuwe periode voor de toekenning van bouwcontingent en alsdan zal zo spoedig mogelijk uitvoering moeten kunnen worden gegeven aan tevoren ontworpen piannen. Het komt ons in dit verband in elk geval noodzakelijk voor eerdergenoemde terreinen reeds in 1956 bouwrijp te doen maken waarvoor U tijdig voorstellen zullen worden gedaan. ['enslotte zai ook in het komende jaar worden voortgegaan met het onbewoonbaar verklaren van woningen. De mogelijkheid bestaat om voor de daarvoor nodige vervangende woonruimte extra-bouwcontingent te ver- krijgen. RIOOLWATEBZUIVERINGSINBICHTING EN BIOLERINGSWEEKEN. Zoals U bekend is werden tot dusverre, met goedvinden van Gedepu- teerde Staten, rente en afschrijving op de kosten van de rioolwaterzuive- ringsmrichting en van het stamriool naar de Glip gedekt door een bijdrage van de algemene reserve aan de gewone dienst der begroting. Dit gold echter slechts voor de tijd dat deze werken nog niet tot voltooiïng waren gekomen. Nu de rioolwaterzuiveringsinrichting in gebruik is genomen komen dus de exploitatiekosten hiervan en de rente en afschrijving op de stichtmgskosten van dit object en van het stamriool naar de Glip in totaal een bedrag van rond /100.000,— uitmakende, ten volle ten laste van de gewone dienst der begroting. Dit betekent een dermate verzwaring van Iasten dat de gewone dienst deze niet zonder bijzondere maatregelen kan dragen. Om het mede hierdoor ontstane tekort op de gewone dienst te dekken, nebben wij m de eerste plaats gemeend de stichtingskosten van beide bjecten m hun geheel ten laste van de algemene reserve en van die voor bijzondere doeleinden te kunnen afschrijven. De geraamde jaarlijkse af- îjvmg ten bedrage van 34.000,komt hierdoor dan te vervallen. Ons voorstel tot verhoging der straatbelasting kan gezien worden als het meest geeigende middel om het tekort op de gewone dienst, hetwelk door mm^L Va" deze werken wet'd verhoogd, te reduceren. Door de van MöOif—an tarlef zaI deze belasting een hogere opbrengst geven tpHifrt°eifan/°k worden beschouwd de matige verhoging van het water- ^elfke d00r ons wordt voorgesteld. Ons college heeft hierbij over- wogen, dat een verzwanng der lasten niet uitsluitend op de eigenaren van

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 3