3 1 )AH t956 2e Afd. No. TIENDE WIJZIGING VERORDENING PRIJZEN GAS, DUINWATER EN ELEKTRICITEIT Aan de Raad. Zoals wij U in onze bij de ontwerp-begrotingen voor 1956 behorende nota reeds mededeelden, hebben wij ons in verband met de te verwachten belangrijk ongunstiger bedrijfsresultaten als gevolg van de sterk gestegen kolenprijzen, genoopt gezien U voor te stellen de tarieven voor gas en elektriciteit te verhogen. Voor het gasbedrijf moest voor 1956 gerekend worden op een gemid- delde kolenprijs van 66,per ton tegenover f 55,— waarvan bij de begroting voor 1955 was uitgegaan. Dit betekende nij handhaving der bestaande tarieven een mindere winst van ongeveer f 100.000, Wij hebben gemeend dit nadelig verschil met vorlg jaar te moeten reduceren door het aanbrengen van verantwoorde bezuinigingen in de begroting en door verhoging der tarieven met één cent en van het vast- rechttarief voor muntgas van 0,80 tot 1,40 per maand door wijziging van artikel 2 der verordening aan U voor te stellen. Ook de begroting voor het elektriciteitsbedrijf gaf aanvankelijk, in ver- gelijking met vorig jaar een zodanige daling van het winstsaldo te zien, dat de verlaging der tarieven bij Uw besluit van 27 oktober 1955 no. 130 als gevolg van het vervallen der omzetbelasting o.i. niet langer gehand- haafd kon blijven, zodat wij U voorstellen de tarieven, welke voor de in- werkingtreding van genoemd besluit golden, weder te herstellen en te bepalen op de bedragen genoemd onder III van nevensgaand ontwerp- besluit. De prijs van elektriciteit voor spijsbereiding zal echter niet voor een verhoging tot het oude bedrag in aanmerking kunnen komen, omdat deze, krachtens de met de gemeente Haarlem ter zake gesloten overeenkomst, niet mag afwijken van de prijs, welke aan de verbruikers in Haarlem in rekening wordt gebracht. Zij blijft dus gehandhaafd op 7 cent per kWh. Voor wat betreft de reden der verhoging van het tarief voor water, voor zover dit niet voor huishoudelijk verbruik geacht kan worden te zijn gebezigd, met 2 cent, mogen wij weder verwijzen naar onze nota bij de ontwerp-begrotingen en naar punt II van het hierbijgaand ontwerp-besluit. In de begroting voor dit bedrijf is abusievelijk rekening gehouden met een tariefsverhoging van 2 cent ook voor het huishoudelijk verbruik. De geraamde opbrengst van het water zal in verband hiermede alsnog een vermindering behoren te ondergaan met rond 3800,—. De ramingen op de betrekkelijke posten in bedrijfs- en gemeentebegro- ting zullen door middel van een begrotingswijziging worden herzien. Wanneer Uw College zich met het vorenstaande kan verenigen, ver- zoeken wij U tot vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit over te gaan. Heemstede, 17 december 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 9