2e Afd. 23 februari 1956. 23 UITBREIDING ST. HENRICUSSCHOOE. Aan de Raad, In Uw vergadering van 22' december 1955 heeft U om advies in onze handen gesteld het verzoekschrift d.d. 5 december 1955 van het r.-k. Pa- rochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, om krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de benodigde gelden te mogen ontvangen voor uitbreiding van het aantal lokalen van de school voor uitgebreid lager onderwijs voor jongens, Herenweg 99, (St. Henricusschool), benevens voor de inrichting van die lokalen alsmede voor de bouw van een gymnastiek- lokaal. Het huidige schoolgebouw bevat, behalve het natuurkundelokaal, 4 les- lokalen voor maximaal 30 leerlingen en 2 leslokalen voor maximaal 36 leerlingen per lokaal. Die 6 lokalen bieden ruimte voor ten hoogste 192 leerlingen, terwijl medio oktober 1955 daarin 177 leerlingen waren ge- plaatst. Verder werden als leslokalen gebruikt: 1. het zolderlokaal boven de genoemde 4 leslokalen; dit lokaal is bestemd voor handenarbeid, doch wordt tijdelijk gebruikt als gewoon leslokaal; 2. de zolderruimte boven de genoemde 2 leslokalen; deze ruimte mag slechts tijdelijk als leslokaal gebruikt worden en is alleen bereikbaar door het zolderlokaal genoemd onder 1; 3. 2 lokalen van de nabij gelegen St. Jozefschool voor gewoon lager on- derwijs en 4. 2 lokalen in het naast het schoolgebouw gelegen r.-k. Verenigingsge- bouw; deze lokalen zijn uiteraard niet ingericht voor het geven van onderwijs. In deze 6 lokalen waren medio oktober 1955 173 leerlingen geplaatst; op 16 september 1955 telde de St. Henricusschool 350 leerlingen, waarvoor 12 leerkrachten nodig zijn. Het behoeft geen betoog, dat de huisvesting op de zolder van de St.-Hen- ricusschool en in het Verenigingsgebouw allerminst aan behoorlijke eisen voldoet en bevorderlijk is voor de goede gang van het onderwijs, terwijl door toeneming van het aantal leerlingen de moeilijkheden nog groter worden. Ook de in gebruik zijnde 2 lokalen van de St. Jozefschool zijn in verband met een te verwachten toeneming van het aantal leerlingen van die school, te zijner tijd nodig voor het plaatsen van de eigen leerlingen. Het is dus gewenst, dat verandering wordt gebracht in de huisvesting van minstens 173 leerlingen, verdeeld over de verschillende leerjaren, van de St. Henricusschool. Voor het onderbrengen van die leerlingen zijn 6 nieuwe lokalen nodig, terwijl elk lokaal ruimte moet kunnen bieden aan ten hoogste 36 leer- lingen. Het Kerkbestuur, tevens schoolbestuur, wil, naast de bestaande spreek- kamer voor het hoofd der school, de volgende hulplokalen doen bouwen: een spreekkamer tevens dokterskamer, een bibliotheek tevens kamer voor de leerkrachten, een overblijflokaal voor 120 160 leerlingen, welk lokaal tevens als aula kan worden gebruikt, een leermiddelenkamer en een rijwielkelder voor het plaatsen van ongeveer 300 rijwielen, welke tevens zo nodig als schuilkelder kan dienen. Ongeveer 80 van het aantal leerlingen, dat de school bezoekt, woont buiten Heemstede en maakt voor het bezoeken van de school gebruik van een rijwiel, zodat een behoorlijke rijwielstalling wel gewenst is.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 13