27 2e Afd. 23 februari 1956. INTREKKING BESLUIT AANGAAN GELDLENING 1.000.000, Aan de Raad, Bij Uw besluit van 26 januari j.l. no. 7 werd besloten tot het aangaan van een geldlening groot 1.000.000,— met een looptijd van 40 jaren. Gedeputeerde Staten hebben bij hun brief van 8 dezer, afd. 3A, no. 265 tegen dit besluit bezwaar gemaakt o.m. op grond van de overweging, dat indien gelden nodig mochten zijn voor de uitvoering van kapitaalswe'rken financiering met kasgeldleningen tijdens die uitvoering in het algemeen juister moet worden geacht dan het reeds direct aantrekken van een geld- lening met lange looptijd. Hoewel wij dit standpunt in zijn algemeenheid kunnen onderschrijven menen wij toch, dat in de gegeven omstandigheden, nu de rente op de kapitaalmarkt de laatste tijd een stijging heeft vertoond, het tijdig afsluiten van een vaste geldlening gerechtvaardigd was te achten. Ofschoon thans met betrekking tot het verdere verloop op de kapitaalmarkt uiteraard niets met zekerheid te voorspellen valt, menen wij toch dat de kans op verdere stijging van de rentestandaard geenszins uitgesloten is, zodat met de mogelijkheid dat, indien over enige tijd tot consolidatie vân thans te sluiten kasgeldleningen zou moeten worden overgegaan, alsdan een hoger rentepercentage verschuldigd zal zijn, wel degelijk rekening behoort te worden gehouden, als gevolg waarvan het door Gedeputeerde Staten beoogde voordeel voor de gemeente uiteindelijk in het tegendeel zou kun- nen verkeren. Nu hieromtrent echter vanzelfsprekend niets met zekerheid vaststaat, achten wij geen bezwaar aanwezig aan het verzoek van Gedeputeerde Staten te voldoen en wij stellen U daarom voor tot intrekking van Uw eerdergenoemd besluit over te gaan door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 15 februari 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders: BESLUIT: in te trekken zijn besluit van 26 januari 1956 no 7 tot het aangaan van een geldlening ten laste der gemeente Heemstede groot /1.000.009, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 23 februari 1996. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 23