51 2e afd. 27 april 1956. 17e WIJZIGING AMBTENARENREGLEMENT Aan de Raad, Bij Uw besluit van 29 april 1948 No. 41 werd, zulks naar aanleiding- van een circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken van 24 februari 1948 no. 13366, in het derde lid van artikel 8 van het Ambtenarenreglement een bepaling opgenomen luidende: ,,Benoeming en ontslag van administratief personeel bij de gemeentepolitie geschiedt door de burgemeester". Overi- gens is het reglement blijkens de eerst zin van artikel 58 niet van toe- passing op de ambtenaren van de gemeente-politie. Deze ambtenaren vallen onder het bij Koninklijk Besluit van 24 februari 1953 vastgestelde ambtenarenreglement voor de gemeentepolitie met uit- zondering evenwel van o.m. het administratief personeel. In het bij de Staten-Generaal aanhangige ontwerp ener Politiewet is bepaald, dat de rechtspositie en de bezoldiging voor hen, die zijn aangesteld om uitslui- tend administratief of technisch werkzaam te zijn, door de burgemeester worden geregeld. Zolang deze wet niet tot stand gekomen is, komt het ons wenselijk voor om, nu ingaande 1 januari 1956 door de burgemeester, als gevolg van de door de Minister van Binnenlandse Zaken toegestane uitbreiding van het politiekorps daartoe in staat gesteld, op grond van eerdergenoemd artikel 3 van het Ambtenarenreglement een administratieve kracht bij de politie is aangesteld, het reglement op deze ambtenaar van toepassing te ver- klaren. Indien Uw college zich hiermede verenigen kan, stellen wij U voor daar- van te doen blijken door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders alsmede het advies van de Commissie van Overleg, groep ambtenaren; BESLUIT: A. het Ambtenarenreglement, vastgesteld bij raadsbesluit van 30 juli 1931 no. 50a, zoals dit reglement luidt na de daarin bij besluit van 27 oktober 1955, no. 134a aangebrachte wijzigingen, te wijzigen in dier voege, dat de eerste zin van artikel 58 als volgt wordt gelezen: „Dit reglement is niet van toepassing op de ambtenaren van de gemeente- politie met uitzondering evenwel van het personeel, aangesteld om uitsluitend administratief werkzaam te zijn" B. te bepalen, dat dit besluit geacht wordt in werking te zijn getreden op 1 januari 1956. Heemstede, 18 april 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard De seeretaris, T. M. Schelling De seeretaris, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 april 1956. De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 15