47 2e afd. 27 april 1956. VENTILATOREN ST. HENRICUSSCHOOL EN AANSCHAFFEN VAN BOEKEN EN LEERMID^ELEN. Aan de Raad, Het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, heeft onder dagtekening van 15 februari 1956 een aanvrage ingediend om ten behoeve van de school voor uitgebreid lager onderwijs voor jongens aan de Heren- weg 99, de St. Henricusschooi, op grond van artikel 72 der Lager-onder- wijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van: a. een ventilator in de beide zolderlokalen en in het typelokaal alsmede het aanbrengen daarvan; b. een kast voor het opbergen van de schoolbibliotheek; c. leerboeken ten behoeve van het boekhoud-onderwijs en d. een serie zangboekjes, een pick-up en een serie gramofoonplaten. Door het aanbrengen van de ventilatoren in de onder a genoemde lo- kalen kan een betere luchtverversing verkregen worden, hetgeen nood- zakelijk is. De aanschaffing van een kast is nodig om de aangeschafte boeken van de schoolbibliotheek te kunnen opbergen. Het aantal leerlingen van het eerste leerjaar van de school is toege- nomen, waarvoor de aangevraagde boeken voor het boekhoudonderwijs behoren te worden aangeschaft. Om het zangonderwijs beter tot zijn recht te doen komen is gevraagd om een serie zangboekjes, een pick-up en een serie gramofoonplaten te mogen aanschaffen. Het is de bedoeling, dat de leerlingen van de school door middel van de pick-up en de gramofoonplaten hun muzikaal gehoor, een primair vereiste bij het zangonderwijs, ontwikkelen, wat hen er toe kan brengen later niet minachtend op zang neer te zien, doch deze aktief te beoefenen en ervan te genieten. Het bovenvermeld verzoek voldoet aan de gestelde voorschriften en de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, worden met inwilliging niet overschreden. Wij stellen U voor mededewerking te verlenen door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 18 april 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 3