60 mei 1956. 2. Het schriftelijk verzoek om als deelnemer te worden aangemerkt, voorzien van een verklaring dat de regeling volledig wordt aanvaard, dient binnen drie maanden na de inwerking treding van deze verorde- ning bij burgemeester en wethouders te worden ingezonden. Het deel- nemerschap vangt aan met ingang van de eerste dag van de maand, volgende op die waarin het desbetreffende verzoek bij burgemeester en wethouders is ingekomen. Burgemeester en wethouders kunnen nadere voorschriften geven ter uitvoering van de in deze paragraaf bedoelde regeling. 1. Aan de ambtenaar als bedoeld in paragraaf I van deze verordening, die gedurende een kalenderjaar of een gedeelte van dat jaar deel- nemer van de in artikel 2 bedoelde regeling had kunnen zijn, doch dit niet is geweest als gevolg van de door hem afgelegde verklaring als bedoeld in artikel 3, 2e lid, heeft over dat jaar of over het gedeelte van dat jaar aanspraak op vergoeding in de kosten van geneeskundige verzorging voor zich en zijn gezin, of in de kosten van verzekering voor deze verzorging indien naar het oordeel van burgemeester en wethouders hij zich en zijn gezinsleden op redelijke wijze heeft verze- kerd tegen kosten van geneeskundige verzorging, of zich tegen die kosten niet heeft verzekerd omdat hij gewetensbezwaren heeft tegen elke verzekering, mits hij zichzelf noch iemand anders, noch zijn eigen- dom heeft verzekerd. 2. Die in het eerste lid bedoelde vergoeding bedraagt de helft van de premie voor verzekering en/of de helft van de kosten van geneeskun- dige verzorging tot een maximum bedrag gelijk aan dat, hetwelk ten laste van de gemeente zou zijn gekomen wanneer hij wel deelnemer van de regeling was geweest. 3. Toekenning van de vergoeding geschiedt met inachtneming van de bepallngen in paragraaf I, na afloop van het kalenderjaar op een aan burgemeester en wethouders gedaan schriftelijk verzoek, in te dienen binnen twee maanden na beëindiging van het kalenderjaar en even- tueel onder overleggiing van deugdelijke bewijsstukken van betaling. 1. Deze verordening kan worden aangehaald als „Ziektekostenvoorzie- ning gemeentepersoneel 1956". 2. Zij treedt in werking op een door burgemeester en wethouders te be- palen datum. Artikel 20. PARAGRAAP II. Artikel 21. PARAGRAAF III Artikel 22. Gedaan ter openbare raadsvergadering van/fS" mei 1956. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 11